Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Przejęcie w zakresie domowej opieki zdrowotnej w Polsce

Polska jest jednym z największych krajów w Unii Europejskiej o stałym wzroście gospodarczym, który oferuje możliwości rozwoju w przemyśle oraz na rynku opieki zdrowotnej. W tym kontekście, Air Liquide poszerza swoją działalność w zakresie domowej opieki zdrowotnej w Polsce poprzez przejęcie dwóch firm: HELP! i Ventamed.

Te przejęcia umożliwią Air Liquide świadczenie usług z zakresu domowej opieki zdrowotnej na terenie całego kraju, zapewniając opiekę pacjentom cierpiącym na przewlekłe choroby układu oddechowego, takie jak: przewlekła obturacyjna choroba płuc, bezdech senny czy schorzenia wymagające wentylacji mechanicznej.

Założona dwadzieścia lat temu firma HELP! specjalizuje się w zakresie domowej opieki zdrowotnej i jest liderem w zakresie wentylacji mechanicznej w warunkach domowych w Polsce, świadczącym swe usługi na terenie większości województw w Polsce. Ventamed również zajmuje się profesjonalnym świadczeniem usług wentylacji u pacjenta. Swym zasięgiem obejmuje zachodnią część kraju.

Obie firmy zatrudniają łącznie ok. 20 pracowników.

Dzięki tym dwóm przejęciom, Air Liquide stał się jednym z kluczowych graczy na rynku domowej opieki zdrowotnej w Polsce.

Pascal Vinet, Wiceprezes ds. Opieki Zdrowotnej, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide powiedział: "Od 2005 roku Air Liquide rozwija działalność w zakresie domowej opieki zdrowotnej w Polsce, świadcząc usługi dla pacjentów cierpiących na bezdech senny oraz wymagających długoterminowej terapii tlenowej. Od teraz będziemy czerpać z doświadczenia i zaangażowania pracowników HELP ! i Ventamed. Oba te przejęcia umożliwią nam osiągnięcie pozycji lidera w segmencie wentylacji w warunkach domowych i umocnią naszą obecność w Europie Wschodniej."