Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Nowy projekt Air Liquide w Turcji

W Turcji obserwuje się obecnie bardzo dynamiczny rozwój - turecka gospodarka odnotowała wzrost o ponad 10% w pierwszej połowie 2010 roku. Sektory zaawansowanej technologii i energii charakteryzują się przyspieszonym wzrostem już od kilku lat.

Air Liquide zainwestuje w jednostki produkcyjne ciekłego tlenu i azotu, o wydajności 200 ton dziennie, a także w napełnienię butli. Łączne nakłady inwestycyjne na jednostki produkcyjne oraz łańcuch dostaw dla tego projektu wyniosą około 35 milionów euro.

Te nowe zakłady produkcyjne zlokalizowane w regionie Ankary, będą dostarczać gazy do klientów w tym regionie, jak również na rynek Centralnej Anatolii - zagłębia przemysłowego charakteryzującego się silnym wzrostem oraz obecnością wielu wiodących branż.

Air Liquide podpisała również umowę z Uniwersytetem ODTÜ (Uniwersytet Technologiczny na Bliskim Wschodzie) dla potrzeb jego laboratorium fotowoltaicznego (GÜNAM). Air Liquide będzie dostarczać gazy specjalne i ultra czyste oraz system dystrybucji gazów specjalnych do produkcji ogniw słonecznych.

Augustin de Roubin, Wiceprezes ds. Europy Południowej i Wschodniej oraz członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, stwierdził: "Decyzja o inwestycji w pierwszy zakład produkcyjny w Turcji obrazuje nasze zaangażowanie w tą silną gospodarkę. Chcielibyśmy podziękować władzom tureckim oraz agencji rozwoju "Invest in Turkey" za ich wsparcie w to przedsięwzięcie. Rozwijające się gospodarki są czynnikiem wzrostu Grupy Air Liquide.”