Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Kontrakt w Chinach

Air Liquide i ZPSS (Zhangjiagang Pohang Stainless Steel Co. Ltd, spółka joint venture koncernu POSCO w Chinach), z przyjemnością ogłaszają podpisanie 15-letniegi kontraktu na dostawy przez Air Liquide tlenu, azotu i argonu do obecnie budowanego przez ZPSS zakładu produkcji stali nierdzewnej w Zhangjiagang, (prowincja Jiangsu, 130 km od Szanghaju, nad rzeką Jangcy). Zhangjiagang jest największym portem śródlądowym w Chinach z dostępem do oceanu i jest szybko rozwijającym się centrum przemysłowym. Rozpoczęcie eksploatacji nowego zakładu, zwanego ZPSS III, zaplanowano na koniec 2006 roku. Roczna wydajność produkcyjna stali nierdzewnej wyniesie 600 000 ton a stanowi inwestycję w wysokości około 600 milionów USD.

ZPSS jest spółką joint venture w 82.5% należącą do POSCO (Pohang Iron and Steel Co., Ltd z Korei, jednego z największych producentów stali na świecie) i w 17.5% do SHAGANG (Shagang Group, Jiangsu w Chinach, głównego producenta stali w Chinach). ZPSS jest największym producentem walcowanych na zimno blach ze stali nierdzewnej w Chinach.

Aby sprostać wymogom nowego zakładu produkcji stali nierdzewnej, Air Liquide wybuduje nową własną jednostkę rozdziału powietrza obok zakładu ZPSS dostarczającą tlen, azot i argon rurociągami do ZPSS. Jednostka ta będzie mieć dodatkową zdolność produkcyjną zarówno dla fazy ciekłej i gazowej tak, aby dostarczać produkty do innych lokalnych odbiorców. Air Liquide założy spółkę w Zhangjiagang, aby zapewnić bezpośrednią obsługę ZPSS oraz innych klientów.