Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
Gazy techniczne - azot

Azot

Air Liquide oferuje szybkie i sprawne dostawy azotu w Polsce, aby zaspokoić potrzeby swoich Klientów

N2
Azot
Numer CAS: 7727-37-9
Numer UN1066 (sprężony); UN1977 (skroplony)

Air Liquide dostarcza azot sprężony i skroplony do każdej branży. Przykładowo, rafinerie i zakłady petrochemiczne wymagają zastosowania dużych ilości sprężonego azotu do osłonowania w celu usunięcia tlenu i wilgoci. Przemysł spożywczy zużywa zarówno ciekły, jak i gazowy azot w przetwórstwie żywności, do pakowania w atmosferze ochronnej oraz do przechowywania i transportu w temperaturze kontrolowanej.

Azot jest stosowany jako atmosfera ochronna/obojętna dla wielu procesów przemysłowych. Jest także używany w obróbce cieplnej metali.

W laboratoriach azot stosuje się jako gaz nośny w chromatografii gazowej dla analiz przemysłowych i szpitalnych oraz kontroli jakości oraz oraz w wielu zastosowaniach analitycznych.

Azot jest również wykorzystywany jako czynnik kriogeniczny do przechowywania żywych komórek i tkanek w niskich temperaturach.

Właściwości gazów

Do Państwa dyspozycji oddajemy Encyklopedię Gazów Grupy Air Liquide, dostępną w języku angielskim i francuskim, która umożliwia szybki dostęp do podstawowych parametrów fizyko-chemicznych cząsteczek (tlen, azot, wodór, itd.) w stanie skupienia stałym, ciekłym i gazowym. Encyklopedia prezentuje również zgodność materiałową różnych gazów i opisuje ich główne zastosowania przemysłowe. 

Usługi

Jeżeli chcą Państwo zwiększyć wydajność, uprościć zarządzanie dostawami gazu i poprawić rentowność procesu lub zakładu produkcyjnego, jednocześnie spełniając wyższe standardy bezpieczeństwa w celu dostosowania się do przepisów oraz wymogów ochrony środowiska - Air Liquide posiada pełny zakres usług dostosowanych do Państwa potrzeb.

Materiały informacyjne