Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
Gazy techniczne - argon

Argon

Air Liquide oferuje szybkie i sprawne dostawy argonu w Polsce, aby zaspokoić potrzeby swoich Klientów

Ar
Argon
Numer CAS: 7440-37-1
Numer UN1006 (sprężony); UN1951 (skroplony)

Argon oraz mieszanki argonowe są powszechnie stosowane do spawania łukowego w osłonach gazowych aluminium, stali nierdzewnej, brązu i miedzi. Używany jako gaz osłonowy do spawania i cięcia łukowego, osłony grani, argon zapewnia atmosferę obojętną, chroniąc ciekły metal spoiny przed przed szkodliwym działaniem atmosfery powietrza.

Argon stosuje się również jako atmosfera ochronna w wielu procesach przemysłowych, np. produkcji stali, wyrobów metalowych, części samochodowych, do napełniania poduszek powietrznych oraz jako izolacja cieplna i akustyczna szyb zespolonych.

Argon o wysokiej czystości stosuje się w laboratoriach w chromatografii gazowej, zerowaniu oraz innych aplikacjach analitycznych.

Właściwości

Do Państwa dyspozycji oddajemy Encyklopedię Gazów Grupy Air Liquide (dostępną w języku angielskim i francuskim), która prezentuje właściwości fizyczne i chemiczne cząsteczek gazów, kompatybilność materiałową oraz podstawowe zastosowania przemysłowe. 

Usługi

Jeżeli chcą Państwo zwiększyć wydajność, uprościć zarządzanie dostawami gazu i poprawić rentowność procesu lub zakładu produkcyjnego, jednocześnie spełniając wyższe standardy bezpieczeństwa w celu dostosowania się do przepisów oraz wymogów ochrony środowiska - Air Liquide posiada pełny zakres usług dostosowanych do Państwa potrzeb.

Materiały informacyjne