Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
elektronika, przemysł elektroniczny, montaż podzespołów elektronicznych, zoptymalizowane zużycie azotu, osłona obojętna, lutowanie, osłona obojętna podczas lutowania, lutowanie na fali, redukcja ilości zgarów, redukcja zużycia topnika, redukcja defektów z

ECO NITROWAVE

Do lutowania na fali

ECO NITROWAVE to wysoce specjalistyczne, opatentowane urządzenie do rozprowadzania azotu w falach w celu optymalnego zobojętniania atmosfery w tyglu lutowniczym, a także do zapewniania stałego, niskiego poziomu tlenu resztkowego w trakcie całego procesu lutowania na fali.

Dodatkowo, opcja z gorącym azotem zwiększa wymianę cieplną z płytką drukowaną i pozwala uniknąć zatykania dyfuzora azotu.

Lutowanie na fali
Lutowanie na fali

PDF - 135.9 KB

Zalety dla użytkownika:

 • Redukcja ilości zgarów do 90% 
  Zgary składają się głównie z tlenku cyny zmieszanego z dobrym lutem. Dzięki atmosferze ochronnej stosowanej w ramach rozwiązania Nexelia dla lutowania na fali powstawanie zgarów w urządzeniach do lutowania na fali można ograniczyć nawet do 90%. 
 • Redukcja zużycia topnika do 40% 
  Topniki to chemiczne czyściwa rozpryskiwane na płytkę drukowaną. Dzięki optymalnemu poziomowi zobojętniania osiąganemu dzięki rozwiązaniu Nexelia™ dla lutowania na fali ograniczana jest ilość tlenków i znacznie ulepszana jest zwilżalność. Wszystko to pozwala obniżyć zużycie topnika o nawet 40%. 
 • Redukcja defektów złączy lutowanych do 40% 
  Jakość procesu lutowania w dużej mierze zależy od zdolności stopionego metalu do przylegania lub zwilżania drugiej powierzchni. Rozwiązanie Nexelia™ dla lutowania na fali powoduje znaczne zwiększenie napięcia powierzchniowego na fali stopionego stopu, poprawiając zwilżalność i redukując defekty złączy lutowanych o nawet 40%.

Oferta obejmuje:

 • Doprowadzenie azotu: w formie ciekłej ze zbiornika lub z instalacji on-site; zapotrzebowanie na azot jest precyzyjnie obliczane przez nasze zespoły, aby zapewnić optymalny przebieg procesu lutowania na fali.
 • Nasi eksperci zapewniają pełne wsparcie - od samego początku projektowania rozwiązania aż po jego wdrożenie i utrzymanie.