Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
elektronika, przemysł elektroniczny, montaż podzespołów elektronicznych, zoptymalizowane zużycie azotu, lutowanie rozpływowe, atmosfera obojętna, monitorowanie jakości atmosfery w piecach rozpływowych, monitorowanie atmosfery obojętnej, automatyczne usta

ECO NITROREFLOW

Do lutowania rozpływowego

ECO NITROREFLOW to opatentowany system automatycznego sterowania opracowany przez firmę Air Liquide. Służy do precyzyjnego monitorowania atmosfery obojętnej w rozpływowym piecu konwekcyjnym. System jest przeznaczony do pracy przy poziomach tlenu od 0 do 3000 ppm.

Lutowanie rozpływowe
Lutowanie rozpływowe

PDF - 148.76 KB

Zalety dla użytkownika:

 • Oszczędność od 5% do 15% azotu 
  Urządzenie ECO NITROREFLOW służy do monitorowania i nieprzerwanej regulacji przepływu azotu w celu zachowania wymaganego poziomu tlenu resztkowego (ROL) wewnątrz pieca rozpływowego. Nadmierne zużycie azotu nie stanowi już problemu, ponieważ jest ono stale optymalizowane niezależnie od warunków eksploatacji. 
 • Ciągłe monitorowanie jakości atmosfery 
  ECO NITROREFLOW Control całodobowo wykrywa i ustala jakość atmosfery wewnątrz pieca rozpływowego. Pełni funkcję wirtualnego operatora, który sprawdza i dostosowuje w czasie rzeczywistym wartość ROL w strefie rozpływowej zgodnie ze specyfikacją. Dzięki temu piece utrzymują parametry pracy na optymalnym poziomie, nawet w przypadku zmian produkcji. 
 • Łatwa obsługa 
  Instalacja systemu ECO NITROREFLOW nie wymaga wprowadzania żadnych modyfikacji do pieca. System nie wymaga też konserwacji. Wystarczy określić nastawę ROL, aby układ sterowania firmy Air Liquide rozpoczął monitorowanie.

Oferta obejmuje:

 • Doprowadzenie azotu: w formie ciekłej ze zbiornika lub z instalacji on site; zapotrzebowanie na azot jest precyzyjnie obliczane przez nasze zespoły, aby zapewnić optymalny przebieg procesu lutowania rozpływowego.
 • Nasi eksperci zapewniają pełne wsparcie - od samego początku projektowania rozwiązania aż po jego wdrożenie i utrzymanie.