Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Dalsze inwestycje w Indiach dla przemysłu stalowego

Air Liquide ogłasza podpisanie długoterminowej umowy z drugim co do wielkości państwowym producentem stali w Indiach - Rashtriya Ispat Nigam Limited (RINL). Air Liquide będzie dostarczać tlen i azot do realizacji potrzeb planowanego rozwoju RINL od 3 do 6,3 mln ton stali rocznie. Nowy zakład produkcji gazów, położony w Vizag (na północy prowincji Andhra Pradesh), będzie także dostarczać gazy do klientów w południowych Indiach, uzupełniając silną obecność Air Liquide na północy i zachodzie Indii.

Air Liquide zainwestuje w budowę i obsługę dwóch jednostek rozdziału powietrza o łącznej zainstalowanej zdolności produkcyjnej ponad 1800 ton tlenu na dobę, których rozruch nastąpi pod koniec 2012 roku. Ponadto Air Liquide będzie produkować duże ilości gazów ciekłych (tlen, azot i argon), aby zaspokoić potrzeby klientów przemysłowych i medycznych w regionie.

Wartość inwestycji Air Liquide wynosi około 70 mln euro, łącznie dla zakładów produkcyjnych oraz łańcucha dostaw. Jednostki rozdziału powietrza zostaną zaprojektowane i zbudowane przez zespół Air Liquide Engineering w Hyderabad w Indiach.

Indyjski przemysł stalowy, obecnie 5-ty co do wielkości na świecie, ma potroić swe moce produkcyjne w ciągu następnej dekady. Stal ma zasadnicze znaczenie dla zaspokajania potrzeb Indii w odnotowujących obecnie silny wzrost sektorach infrastruktury i produkcji samochodów.

Jean-Marc de Royere, Starszy Wiceprezes Grupy Air Liquide nadzorujący Rynki Azji i Pacyfiku oraz członek Komitetu Wykonawczego Air Liquide, stwierdził: "Ten nowy projekt jest kamieniem milowym dla rozwoju Air Liquide w Indiach. Stanowi on silną referencję w dynamicznie rozwijającym się sektorze stali i otwiera południowy rynek dla naszych gazów ciekłych. Indie są ważnym krajem dla Air Liquide, a kraje rozwijające się są jednym z czynników wzrostu Grupy."