Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Chiny: projekt i budowa czterech nowych jednostek produkcji tlenu

Sektor CTC (przekształcanie węgla w podstawowe produkty chemiczne) gwałtownie się rozwija w Chinach i wymaga zastosowania dużych ilości tlenu.

Grupa Air Liquide podpisała właśnie dwa kontrakty w Chinach na budowę czterech jednostek rozdziału powietrza dla nowych klientów z sektora CTC. Air Liquide Hangzhou, centrum inżynieryjno-konstrukcyjne w Chinach, zaprojektuje i wybuduje:

  • dwie jednostki rozdziału powietrza, każda o zdolności produkcyjnej wynoszącej 1400 ton tlenu dziennie, dla potrzeb Yulin Energy and Chemical Corporation należącej do Grupy Shaanxi Yanchang Petroleum,
  • dwie jednostki rozdziału powietrza, każda o zdolności produkcyjnej wynoszącej 2100 ton tlenu dziennie, dla potrzeb Grupy Shandong Hualu Hengsheng.

Grupa Shaanxi Yanchang Petroleum jest jednym z czterech przedsiębiorstw uprawnionych przez rząd do poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w Chinach. Dwie jednostki rozdziału powietrza zostaną wybudowane na terenie Parku Przemysłowego Jingbian Energy Chemical Integrated Industry Park, zlokalizowanego w regionie Yulin w prowincji Shaanxi. Kompleks ten jest kluczowym projektem utylizacji węgla i odpadów petrochemicznych do produkcji polietylenu i polipropylenu. Te nowe jednostki będą dostarczać tlen dla potrzeb nowej, czystej technologii węglowej.

Grupa Shandong Hualu Hengsheng, chińskie przedsiębiorstwo petrochemiczne i chemiczne zlokalizowane w Dezhou w prowincji Shandong, jest jednym z krajowych producentów nawozów sztucznych na dużą skalę. Nowe jednostki będą dostarczać tlen do jednostki zgazowania węgla do nowego zakładu produkcji kwasu octowego.

Te cztery jednostki rozdziału powietrza charakteryzują się zwiększonym bezpieczeństwem, wydajnością oraz niezawodnością, wpływając pozytywnie na oszczędność energii oraz zmniejszając emisję CO2 tych projektów.

François Darchis, Starszy Wiceprezes Grupy Air Liquide, odpowiedzialny za zagadnienia inżynieryjne i konstrukcyjne, oświadczył: “Podpisując te dwa kontrakty Grupa Air Liquide umocniła swoją obecność w Chinach, szczególnie w regionie Coal Triangle. Liczne sukcesy osiągnięte w dziedzinie konwersji węgla wraz z ostatnimi kontraktami w przemyśle metalurgicznym w Chinach dowodzą konkurencyjności naszych zespołów. Jesteśmy zaszczyceni wyborem Air Liquide przez naszych nowych klientów w Chinach, gdzie Grupa szybkimi krokami rozwija swoją działalność. Rynki wschodzące są kluczowym czynnikiem przyspieszających wzrost Grupy.”