Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
Opalanie paliwowo-tlenowe - zwiększenie wydajności w przemyśle szklarskim

Przemysł szklarski

Szkło jest materiałem w pełni nadającym się do recyklingu, stosowanym przy produkcji bardzo wielu produktów, od zastawy stołowej, okien po branżę motoryzacyjną i budowlaną oraz szkło techniczne, takie jak płaskie ekrany dla smartfonów. Popyt na szkło rośnie z powodu wzrostu ludności i infrastruktury. Szkło wytapiane jest w piecach w wysokich temperaturach. Proces ten wymaga ciągłego doskonalenia, aby sprostać wyzwaniom efektywności energetycznej i ochrony środowiska, związanych z cyklem produkcyjnym.

Zwiększenie wydajności dzięki technologii opalania paliwowo-tlenowego

Przemysł szklarski stoi przed wyzwaniami w zakresie ograniczenia kosztów oraz ochrony środowiska (zmniejszenia emisji). Air Liquide dostarcza producentom szkła rozwiązania pozwalające poprawić ich konkurencyjność oraz zmniejszyć oddziaływanie na środowisko naturalne. Nasi doświadczeni specjaliści w zakresie opalania paliwowo-tlenowego, czyli w procesie wykorzystującym czysty tlen zamiast powietrza w procesie spalania, mają duże doświadczenie w produkcji szkła oraz znaczące wsparcie centrów badawczo-rozwojowych oraz rozległej sieci ekspertów terenowych. Udoskonalamy technologie opalania paliwowo-tlenowego projektując opatentowane palniki oraz narzędzia modelowania konwersji w piecach. Wykorzystujemy nasze know-how oferując klientom rozwiązania dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Nasze technologie pozwalają nam zapewnić producentom szkła rozwiązania dla uruchomienia i eksploatacji pieców.

Wsparcie na wszystkich etapach produkcji szkła

Air Liquide oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie gazów dostosowane do wszystkich podsektorów przemysłu szklarskiego, od szkła gospodarczego i płaskiego do szkła technicznego, tj. włókna szklane lub panele słoneczne, a także dla wszystkich etapów procesu produkcji szkła, od topienia do formowania produktów końcowych. Nasze konkurencyjne dostawy tlenu dostosowane są do potrzeb naszych klientów, w szczególności z energooszczędnych instalacji on-site.

Przemysł szklarski

Wybierz dziedzinę:
 • TOPIENIE SZKŁA

 • FORMOWANIE SZKŁA

 • OBRÓBKA KOŃCOWA SZKŁA

Dlaczego warto nas wybrać?

 • 01

  Bezpieczeństwo i niezawodność

  Air Liquide wspiera na co dzień klientów w osiąganiu najwyższej jakości dzięki niezawodnym, bezpiecznym i oszczędnym rozwiązaniom.

 • 02

  Doświadczenie

  Międzynarodowa firma z siecią ekspertów tworząca rozwiązania spełniające Państwa wyjątkowe wymagania.

 • 03

  Dopasowane rozwiązania

  Nasi specjaliści w technologiach stosowania gazów z przyjemnością pomogą Państwu przeprowadzić próby i znaleźć właściwe rozwiązanie dla Państwa potrzeb.