Przejdź do treści

Przemysł spożywczy

Od 1902 roku Air Liquide wskazuje kierunek dla bezpiecznych i skutecznych rozwiązań w zakresie gazów dla przemysłu spożywczego. Obsługujemy cały łańcuch dostaw, "od gospodarstwa rolnego po stół". Opracowaliśmy innowacyjne i zrównoważone rozwiązania spełniające najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujące w przemyśle i u konsumentów. Niezależnie od tego, czy dotyczy to mrożenia, pakowania w atmosferze ochronnej, utrzymania jakości i zachowania smaku, karbonizacji, ineryzacjii podczas całego łańcucha przetwarzania i dystrybucji, naszym celem jest zwiększenie wydajności i rentowności u klientów w celu przedłużenia okresu trwałości produktu przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i jakości.

Nasza oferta jest dostosowana do produkcji dowolnego rodzaju żywności - od przygotowania surowców do transportu gotowego produktu - i jest oparta na najnowczych technologiach. Nasza rozległa znajomość branży spożywczej opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu i globalnej sieci badawczo-rozwojowej. Jesteśmy liderem w branży w zakresie bezpiecznej produkcji i niezawodności dostaw gazów technicznych klasy premium, w tym gazów do zastosowań spożywczych. Wykorzystaliśmy tą wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć ALIGAL™, gamę gazów dedykowanych do zastosowań spożywczych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Air Liquide posiada zakłady produkujące azot dla potrzeb przemysłu spożywczego posiadające Certyfikat zgodny z normą PN-EN ISO 22000:2006 (System zarządzania bezpieczeństwem żywności), stanowiący uznany na świecie standard bezpieczeństwa żywności. Nasze innowacyjne systemy zamrażania kriogenicznego spełniają obowiązujące najwyższe standardy dla bezpieczeństwa żywności i są dostępne na całym świecie.

Tradycja innowacji

Air Liquide, to dynamiczna korporacja zorientowana na stały rozwój dzięki sprawdzonym rozwiązaniom technicznym. Nasi eksperci z zakresu wiedzy spożywczej ściśle współpracują z naszymi centrami badawczo-rozwojowymi by opracowywać innowacyjne technologie kriogeniczne dla całego łańcucha dostaw. Nieustannie staramy się poprawić bezpieczeństwo i jakość żywności, ulepszając procesy konserwowania żywności, przechowywania, przetwarzania i transportu. Nasze najnowocześniejsze w branży centra badawczo-rozwojowe posiadają laboratoria mikrobiologiczne, laboratoria badawcze oraz instalacje pilotażowe do pomiaru, testowania oraz opracowywania aplikacji kriogenicznych i gazowych dla przemysłu spożywczego i napojów.

Przemysł spożywczy

Wybierz dziedzinę:

Dlaczego warto nas wybrać?

 • 01

  Gazy certyfikowane

  Air Liquide Polska oferuje rozwiązania charakteryzujące się najwyższym poziomem jakości i bezpieczeństwa produktów spożywczych.

 • 02

  Identyfikowalność

  Air Liquide zabezpiecza identyfikowalność produktów w całym łańcuchu żywnościowym, zgodnie z wymaganiami systemu HACCP oraz GMP.

 • 03

  Wiedza i doświadczenie

  Air Liquide proponuje zaawansowane technologie i urządzenia, które rozwiązują pojawiające się problemy w zakresie bezpieczeństwa i jakości produktów spożywczych.