Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide wzmacnia swoją obecność w Egipcie dzięki nowej inwestycji

Gazy techniczne

Air Liquide i EZZ Steel, jeden z wiodących producentów stali na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zawarły długoterminową umowę na dostawy gazów technicznych do nowego zakładu EZZ w Ain Sokhna, na wschód od Kairu w Egipcie. Air Liquide Egipt zainwestuje około 80 mln USD w budowę jednostki rozdziału powietrza, aby zaspokoić potrzeby EZZ w okresie obowiązywania umowy, jak również potrzeby innych klientów w tym zagłębiu przemysłowym.

Jednostka rozdziału powietrza, o zdolności produkcyjnej 770 ton tlenu dziennie, pozwoli Air Liquide wesprzeć rozwój obszaru Ain Sokhna, jednego z głównych zagłębi przemysłu ciężkiego w Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego. Air Liquide rozszerzy również swoją istniejącą sieć rurociągów w Ain Sokhna, łącząc ten nowy zakład z 4 innymi już działającymi jednostkami rozdziału powietrza, co zwiększy niezawodność dostaw.

Zgodnie z celem zrównoważonego rozwoju Air Liquide, jakim jest osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku, projekt zakłada obniżenie emisji CO2 dzięki pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych.

Pascal Vinet, Starszy Wiceprezes i członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide nadzorujący działalność w zakresie Europe Industries oraz Afryki, Bliskiego Wschodu i Indii, powiedział: "Air Liquide ma przyjemność współpracować z EZZ Steel, wspierając rozwój egipskiego przemysłu stalowego poprzez utworzenie jednego z największych zagłębi przemysłowych w Egipcie. Inwestycja w jednostkę rozdziału powietrza i infrastrukturę rurociągów zwiększy możliwości Air Liquide, co pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na gazy techniczne."