Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide wniósł swoją wiedzę specjalistyczną do przełomowego projektu mostu, wydrukowanego przez MX3D

 wytwarzanie przyrostowe, druk 3D

Pierwszy most wydrukowany w technologii 3D został otwarty w Amsterdamie 15 lipca 2021 roku. Grupa Air Liquide wsparła ten przełomowy projekt wytwarzania przyrostowego w ramach otwartego podejścia do innowacji, wnosząc wiedzę z zakresu spawania i wytwarzania przyrostowego oraz dostarczając gazy osłonowe z gamy ARCAL™. Poprzez udział w tym projekcie Air Liquide wykazuje zdolność do odkrywania nowych obszarów i umożliwia powstawanie nowych technologii.

Po 5 latach wspólnych badań i pracy most wydrukowany w 3D, zaprojektowany przez przez holenderskie studio Joris Laarman Lab (z firmą Arup jako głównym inżynierem), został otwarty 15 lipca 2021 roku w centrum Amsterdamu. Stworzenie mostu w technologii wytwarzania przyrostowego przez firmę MX3D jest demonstracją rewolucji w technologii druku 3D na dużą skalę. Cztery roboty ukończyły konstrukcję mostu po wydrukowaniu 6 000 kg stali nierdzewnej.

Biorąc pod uwagę przełomowy aspekt projektu MX3D w technologii wytwarzania przyrostowego, Air Liquide na początku 2015 roku zdecydował być częścią tego wielkoskalowego projektu i wsparł zespół, wnosząc wiedzę ekspertów z działu badań i rozwoju oraz zapewniając gazy osłonowe.

Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w bezpieczeństwie i stabilności procesów wytwarzania przyrostowego, zapewniając jakość geometrii i właściwości mechaniczne części wytwarzanych przy użyciu tej technologii. Air Liquide jest mocno zaangażowany w badania i rozwój, aby sprostać nowym wyzwaniom produkcyjnym i opracować innowacyjne mieszanki gazowe, w ramach otwartego podejścia do innowacji.

Wytwarzanie przyrostowe to nowy rynek charakteryzujący się ogromnym potencjałem. Głęboka znajomość rynku oraz możliwości badawczo-rozwojowe Air Liquide umożliwiają stosowanie technologii gazowych na tym szybko rozwijającym się rynku, takich jak: atomizacja proszków metali, inertyzacja części metalowych podczas wytwarzania przyrostowego oraz obróbka cieplna.