Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide - partner technologiczny Challenge Bibendum 2010

Po raz kolejny Air Liquide będzie w tym roku partnerem technologicznym 10-tej edycji Challenge Bibendum, która odbędzie się w Rio de Janeiro w Brazylii w dniach 30.05 do 02.06 2010 roku. Challenge Bibendum, wydarzenie organizowane przez Michelin od 1998 roku, zgromadzi przez cztery dni ponad 2000 przedstawicieli z przemysłu i biznesu, naukowców, międzynarodowe i krajowe instytucje, organizacje pozarządowe oraz media by zbadać możliwości i rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju w transporcie drogowym. To międzynarodowe wydarzenie jest okazją do zaprezentowania innowacji w zakresie samochodów ciężarowych, autobusów, samochodów osobowych, czystych pojazdów miejskich oraz w szczególności około 10 pojazdów zasilanych wodorem.

Grupa Air Liquide zaprezentuje dwuciśnieniową stację napełniania wodorem (na 350 i 700 bar) umożliwiającą tankowanie różnych pojazdów napędzanych wodorem. Pojazdy te, w których zastosowano najnowsze technologie, będą wykorzystane do przeprowadzenia różnych testów w Riocentro oraz wezmą udział w zawodach, podczas których będą miały szansę udowodnić swoją skuteczność w rzeczywistych warunkach drogowych.

Dzięki opatentowanym technologiom Air Liquide, stacja wodorowa umożliwia zatankowanie pojazdów w mniej niż 5 minut w warunkach jak najbardziej zbliżonych do spotykanych dla tradycyjnego paliwa oraz przejechanie (przez niektóre z nich) do 500 kilometrów. Do dnia dzisiejszego Grupa Air Liquide zaprojektowała, skonstruowała i uruchomiła ponad 40 stacji wodorowych na świecie.

Air Liquide weźmie także udział w okrągłym stole organizowanym przez Michelin, a także w Forum, które zakończy tegoroczny Challenge. Forum zgromadzi politycznych i ekonomicznych liderów by wspólnie wymienić poglądy na temat technologicznych i socjoekonomicznych aspektów zrównoważonego rozwoju w transporcie drogowym. Podczas tego forum, dnia 1 czerwca Pan Pierre Dufour, Starszy Wiceprezes Wykonawczy Grupy Air Liquide, weźmie udział w debacie na temat alternatywnych źródeł energii.

Air Liquide bierze udział w wielu projektach i wydarzeniach mających na celu przeprowadzenie zaawansowanych badań i wdrożenie innowacji, a także uzyskanie społecznej akceptacji dla nowych nośników energii.

Air Liquide, jako światowy lider, ma na celu ułatwienie jak najszerszej grupie ludzi dostępu do czystej i odnawialnej energii. Grupa rozwija każdą z technologii niezbędnych do rozwoju tego sektora, by w ten sposób wnieść swój wkład w pomyślne wdrożenie energii wodorowej w przyszłości.