Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide, partner techniczny wyprawy Jean-Louis Etienne’a

Celem nowej wyprawy ‘Total Pole Airship’ Jean-Louis Etienne’a jest pomiar, na pokładzie sterowca wypełnionego helem, grubości czapy lodowej.

Air Liquide jest technicznym partnerem nowego przedsięwzięcia Jean-Louis Etienne’a.

Aqua-Lung, spółka Grupy Air Liquide specjalizująca się w produkcji oprzyrządowania do nurkowania, dostarczyła osprzęt dostosowany do nurkowania w wodzie o temperaturze -1,8°C. Spółka Air Liquide Santé dostarczyła natomiast tlen medyczny, który może być stosowany przez nurków w przypadku problemów z dekompresją.

Dnia 26 września 2007 roku, Air Liquide na lotnisku w Marsylii napełnił sterowiec helem (około 5 000 m3). Podczas wyprawy inżynierowie Air Liquide będą kontrolować poziom helu w balonie (analizy, dopełnianie, recycling, ponowne napełnianie…). Air Liquide zapewni również dostawę helu bezpośrednio na biegun północny.

Air Liquide wspiera od dłuższego czasu wyprawy Jean-Louis Etienne’a. Grupa dostarczyła ogniwa paliwowe oraz wodór do wytworzenia czystej i cichej energii elektrycznej, a także oprzyrządowanie do komfortowego i bezpiecznego nurkowania podczas wypraw ‘Mission Banquise’ (2002) i ‘Expédition Clipperton’ (2004). W celu zabezpieczenia próbek pobranych na wyspie Clipperton, Air Liquide dostarczyła ciekły azot o temperaturze -196°C na środek oceanu!

Air Liquide jest długoletnim partnerem wypraw Jean-Louis Etienne’a. Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w tej nowej przygodzie mającej na celu lepsze poznanie przyczyn obserwowanych zmian klimatu oraz zaproponowanie niezbędnych rozwiązań.