Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide ogłasza nową inwestycję mającą na celu umocnienie swojej pozycji w zagłębiu elektroniki w Wuhan w Chinach

pólprzewodnik, chip, układ pamięci, elektronika

Air Liquide zainwestuje około 70 milionów euro w budowę najnowocześniejszego zakładu produkcji gazów technicznych w Wuhan w środkowych Chinach, zaopatrującego głównego producenta chipów pamięci. Air Liquide produkuje gazy o ultra wysokiej czystości dla tej wiodącej chińskiej firmy z branży high-tech od ponad 12 lat.

Air Liquide zbuduje i będzie obsługiwać zakład produkujący gazy techniczne o ultra wysokiej czystości, który został zaprojektowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii Grupy. Zakład ten, którego uruchomienie planowane jest na 2022 rok, będzie produkował 52 000 Nm3 azotu na godzinę, a także tlen i argon oraz inne gazy o ultra wysokiej czystości.

Dzięki nowej długoterminowej umowie na dostawy do tego producenta chipów pamięci, Air Liquide będzie mógł wspierać rozwój sektora półprzewodników w zagłębiu Wuhan. W ostatnich latach miasto Wuhan aktywnie wspierało rozwój centrum zaawansowanych technologii, w szczególności chipów pamięci NAND flash.

François Abrial, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide nadzorujący Region Azja-Pacyfik, powiedział: "Wuhan, gdzie Air Liquide jest obecny od 2007 roku, jest kluczowym zagłębiem elektroniki dla Grupy. Cieszymy się, że możemy rozwijać partnerstwo z naszym klientem, liderem w dziedzinie pamięci flash, z którym z powodzeniem współpracujemy od ponad 12 lat. Ten nowy zakład produkcyjny umocni pozycję Air Liquide w Chinach i wesprze dynamikę rozwoju działalności Grupy w branży elektronicznej w tym kraju."