Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide finalizuje przejęcie spółki Scott Specialty Gases

Air Liquide America Specialty Gases LLC, spółka w 100% należąca do Air Liquide, zakończyła przejęcie aktywów firmy Scott Specialty Gases, Inc., wiodącego, prywatnego, międzynarodowego producenta i dostawcy najwyższej jakości mieszanek i czystych gazów specjalnych dedykowanych dla zastosowań w analityce, medycynie, elektronice, a także osprzętu oraz systemów dostaw gazów specjalnych.

Centrala nowej spółki zlokalizowana jest w Plumsteadville w Pensylwanii w USA. W wyniku tego przejęcia 450 pracowników Scott Specialty Gases dołączy do zespołu 3800 obecnie zatrudnionych przez Air Liquide w Stanach Zjednoczonych. Połączona działalność firm Air Liquide i Scott na szybko rozwijającym się rynku gazów specjalnych zapewni Air Liquide przyspieszenie rozwoju oraz zwiększoną obecność na amerykańskim rynku, szczególnie w rejonie Środkowego Atlantyku, Środkowej Północy oraz Regionie Pacyficznym.

Na rynkach zagranicznych Scott rozwija działalność w Wielkiej Brytanii, Holandii oraz innych krajach europejskich, a także w Indiach, Afryce, na Bliskim Wschodzie i Tajwanie. Air Liquide połączyła europejską działalność firmy Scott zlokalizowaną w Newcastle-under-Lyme w Wielkiej Brytanii z działalnością Air Liquide UK Ltd oraz Scott Specialty Gases Netherlands BV zlokalizowaną w Bredzie w Holandii.