Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Air Liquide będzie zaopatrywać w wodór flotę wózków widłowych w zakładzie Coca-Cola w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych

Air Liquide Industrial U.S. LP (Air Liquide) będzie dostarczać wodór zasilający flotę 37 wózków widłowych do rozlewni i centrum dystrybucyjnego Coca-Coli w San Leandro w Kalifornii. Air Liquide dostarczy ciekły wodór, stację napełniania i infrastrukturę do zasilania floty wózków widłowych do tego zakładu o powierzchni 250 000 stóp kwadratowych.

Wózki widłowe zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi stanowią ważny segment rynku wodorowego. Tego typu pojazdy praktycznie nie emitują gazów cieplarnianych. Zastosowanie tych pojazdów umożliwi Coca-Coli zaoszczędzenie 1,6 milionów kilowatogodzin energii rocznie poprzez zlikwidowanie infrastruktury związanej z tradycyjnymi akumulatorami ołowiowo-kwasowymi.

Wodór jest kluczowym rynkiem wzrostu dla Air Liquide w Ameryce Północnej, jak również obszarem zainteresowania firmy umożliwiającym rozwijanie i wdrażanie innowacyjnych, energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań.

Jest to druga umowa Air Liquide na instalację napełniania wodorem w Ameryce Północnej, która łączy dostawy wodoru i stację napełniania Air Liquide z Plug Power’s GenDrive® - rozwiązaniem dla ogniw paliwowych. Pierwszą taką umową była instalacja Air Liquide dla wózków widłowych w centrum dystrybucyjnym Walmart Canada w Albercie w Kanadzie.

W 2010 roku Air Liquide wykonał ponad 40 000 napełnień wodorem na całym świecie. Firma posiada szereg innych stacji napełniania w Ameryce Północnej, w tym dla autobusów i innych pojazdów. Air Liquide dostarczył wodór oraz stacje napełniania dla autobusów podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku.

Air Liquide prowadzi działania w zakresie wodoru na całym świecie: dostarczy jedną stację wodorową do Oslo w Norwegii obsługującą pięć autobusów z norweskiej firmy transportowej. W Japonii dostarczono ostatnio dwie stacje wodorowe, jedną jako część projektu prowadzonego przez rząd regionalny Saga mającego na celu ukazanie opłacalności całego łańcucha “zielonego wodoru” od zrębek do czystego transportu.

Michael J. Graff, Prezes i Dyrektor Generalny American Air Liquide Holdings, Inc, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide: "Air Liquide toruje drogę dostarczając innowacyjne technologie i rozwiązania globalnych wyzwań, takich jak efektywność energetyczna i ochrona środowiska. Instalacja w Coca-Coli jest najnowszym potwierdzeniem dla wodoru jako praktycznego i ekonomicznie opłacalnego źródła energii i umacnia wiodącą rolę Air Liquide w tym rozwijającym się rynku globalnym. Zarówno Energia, jak i Środowisko, są czynnikami przyspieszającymi wzrost Grupy Air Liquide.”

"Zrównoważony rozwój jest centralnym elementem działalności Coca-Cola i naszym celem jest być liderem w branży napojów w zakresie oszczędzania energii i ochrony klimatu", powiedział Brian P. Kelly, Kierownik Dostaw Produktów, Coca-Cola Refreshments. "Zamiana wózków widłowych na zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi w naszym zakładzie w San Leandro stanowi kolejny krok w kierunku realizacji naszego zobowiązania do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 15 procent do 2020 roku."