Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Wzmocnienie innowacyjności Grupy Air Liquide

Air Liquide ogłasza inaugurację nowego Centrum Badań i Technologii w Szanghaju (Shanghai Research & Technology Center - SRTC), tuż po obchodach 20-lecia Centrum Inżynieryjno-Budowlanego w Hangzhou, w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach, co obrazuje długoterminowe zaangażowanie Grupy w Chinach.

25 lutego 2016 roku Grupa Air Liquide zainaugurowała działalność nowego Centrum Badań i Technologii w Szanghaju (Shanghai Research & Technology Center - SRTC), zlokalizowanego w Parku Przemysłowym Shanghai Xinzhuang w dzielnicy Minhang. W nowym centrum docelowo zatrudnionych będzie 250 pracowników, w tym naukowców, ekspertów w zakresie aplikacji klienta i rozwoju rynków. Stanie się ono ważnym centrum innowacji Grupy w regionie Azja-Pacyfik.

SRTC będzie wspierać chińskich klientów i odbiorców, którzy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań i globalnej sieci Air Liquide, by sprostać wyzwaniom w zakresie ochrony środowiska i społecznym. Centrum zajmie się takimi kwestiami, jak transformacja sektora energetycznego, redukcja emisji CO2, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków, jakość powietrza na obszarach miejskich, bezpieczeństwo żywności i opieka zdrowotna.

Centrum, stanowiące inwestycję w wartości prawie 25 mln euro ogłoszoną w 2014 roku, zajmuje powierzchnię 12 000 metrów kwadratowych, gdzie znajdują się laboratoria oraz platformy pilotażowe. Budynek został zaprojektowany zgodnie z certyfikacją LEED (z ang. Leadership in Energy and Environment Design), światowym standardem dla zrównoważonego budownictwa, odnoszącym się do parametrów tj.: racjonalne zużycie wody, oszczędność energii oraz zmniejszenie emisji.

Inauguracja nastąpiła po obchodach 20-lecia Centrum Inżynieryjno-Budowlanego Air Liquide w Hangzhou, kluczowego partnera dostarczającego innowacyjne rozwiązania związane z gazami technicznymi, który specjalizuje się w projektowaniu i budowie najnowocześniejszych jednostek rozdziału powietrza, jednostek oczyszczania gazu syntezowego oraz innych zakładów gazów technicznych w Chinach i poza ich granicami. Centrum, założone w 1995 roku i zatrudniające prawie 700 pracowników, stało się jednym z głównych ośrodków produkcjo-inżynieryjnych Grupy.

François Darchis, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide sprawujący nadzór nad Innowacjami, stwierdził: "Jesteśmy bardzo zadowoleni możliwością jednoczesnego świętowania tych dwóch wydarzeń w Szanghaju i Hangzhou, które obrazują zaangażowanie Grupy w jej długofalowy wzrost w Chinach. Stało się to możliwe dzięki wsparciu władz lokalnych, partnerstwu z klientami, związkom z uczelniami, a ogólniej - ekosystemami innowacji."