Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

USA: Air Liquide ogłasza 500. przejęcie w historii Airgas

Airgas, spółka należąca do Grupy Air Liquide, wiodący amerykański dostawca gazów technicznych, medycznych i specjalnych, technologii spawania i produktów związanych z bezpieczeństwem, niedawno przejęła aktywa i działalność Weiler Welding Company. Ta transakcja stanowi 500. przejęcie w 36-letniej historii firmy Airgas.

Weiler Welding Company oferuje kompleksowe usługi w zakresie gazów technicznych, spożywczych oraz urządzeń i materiałów spawalniczych. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Moraine, Ohio, natomiast Weiler Services w sześciu lokalizacjach w południowo-zachodnim Ohio i południowo-zachodniej Indianie. 70-ciu pracowników Weiler dołączy do zespołu Airgas.

Nabycie Weiler Welding Company stanowi 500. przejęcie firmy Airgas od czasu jej założenia w 1982 roku. Przez ponad 36 lat firma Airgas pomyślnie przejęła i zintegrowała firmy, mając na celu stworzenie wiodącej sieci dystrybucji w USA, obsługującej różnorodnych klientów. Przejęcia te, w połączeniu z inwestycjami kapitałowymi, zapewniły firmie Airgas możliwości ekspansji zapewniającej rentowny wzrost.

Pascal Vinet, Dyrektor Generalny Airgas i członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, powiedział: "To 500. przejęcie jest zgodne z modelem rozwoju Airgas, mającym na celu wzmocnienie sieci dystrybucji i bliskości z lokalnymi klientami. Bardzo cieszymy się, że możemy powitać pracowników Weiler Welding Company w Air Liquide i oczekujemy na dalszą doskonałą obsługę naszych nowych klientów."