Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Uruchomienie nowej jednostki Air Liquide w Polsce

Polska jest jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek w Europie Środkowej, a dynamiczny wzrost rynków skutkuje zwiększonym zapotrzebowaniem na gazy techniczne. Air Liquide konsekwentnie zwiększa swoją konkurencyjność poprzez skupienie się na inwestycjach dla polskiego rynku chemicznego i w tym kontekście ma przyjemność poinformować, że z początkiem roku 2012 na terenie firmy Synthos S.A. w Oświęcimiu została uruchomiona nowoczesna instalacja produkująca azot. Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania.

Generator APSA™ to technologia gwarantująca produkcję wysokiej czystości azotu na terenie zakładu klienta za pomocą kriogenicznego procesu destylacji. Produkcja azotu on-site wpływa na istotne obniżenie emisji dwutlenku węgla. Wiąże się to z mniejszym zużyciem energii elektrycznej oraz wyeliminowaniem konieczności ciągłych dostaw azotu z jednostek produkcyjnych do zakładu klienta.

Generator APSA™ uruchomiony przez Air Liquide Polska na terenie firmy Synthos to instalacja o wydajności produkcyjnej azotu 1000 Nm3/h i stałej czystości kriogenicznej gazu >99,999%. Dodatkowo generator posiada back-up w postaci zbiornika, gwarantujący ciągłość dostaw do zakładu klienta.

Linia generatorów on-site do produkcji azotu, tlenu i wodoru oferowana przez Grupę Air Liquide, to optymalne pod względem technicznym i handlowym rozwiązanie dostosowane do indywidualnych wymagań użytkownika. Generatory on-site to niezawodność, elastyczność i wydajność w produkcji gazów o wysokiej czystości.