Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Szanghaj 2010

Grupa Air Liquide będzie partnerem Wystawy Światowej Expo 2010 w Szanghaju “Lepsze Miasto, Lepsze Życie” w zakresie wodoru oraz opieki zdrowotnej.

Air Liquide zapewni dostawy wodoru do stacji napełniania wodorem obsługującej Wystawę Światową Expo 2010 w Szanghaju. Zgodnie z umową z ENN, oficjalnym operatorem stacji napełniania wodorem, Air Liquide dostarczy wszystkie środki logistyczne niezbędne do transportu wodoru (m.in. rurowozy). Dodatkowo, źródła wodoru Air Liquide będą wykorzystywane jako rezerwowe aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność dostaw wodoru na Expo 2010. Do transportu zwiedzających i gości podczas imprezy przygotowano około 200 pojazdów wyposażonych w ogniowa paliwowe, które nie wytwarzają zanieczyszczeń. Air Liquide ma ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie całego łańcucha dostaw wodoru, od produkcji, magazynowania i dystrybucji aż po technologie jego zastosowania.

Air Liquide jest także głównym sponsorem francusko-chińskiego sympozjum na temat przedszpitalnej medycyny ratunkowej, które odbędzie się 12-go maja w pawilonie francuskim na Expo 2010. Sympozjum to ma na celu współdzielenie się międzynarodową wiedzą i doświadczeniem w zakresie opieki ratunkowej. Organizowane przez SAMU de Paris (Francuski System Medycznej Opieki Ratunkowej) oraz Biuro Zdrowia Szanghaju, sympozjum zgromadzi światowej sławy francuskich i chińskich ekspertów medycznych, którzy wraz z Air Liquide Medical Systems przedstawią około 120 chińskim lekarzom oprzyrządowanie do leczenia niewydolności oddechowej. Sympozjum to jest pierwszym z serii francusko-chińskich spotkań medycznych zaplanowanych w ramach programu “Nauka i Myśl” w pawilonie francuskim.