Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Rozbudowa jednostki rozdziału powietrza Air Liquide w Głogowie

Budowa jednostki rozdziału powietrza Air Liquide w Głogowie

Air Liquide i KGHM Polska Miedź, jeden z największych producentów miedzi i srebra na świecie, podpisały w październiku 2020 roku kontrakt na dostawy tlenu i azotu do zakładu w Głogowie. Obsługująca zakład nowoczesna jednostka rozdziału powietrza, w którą Air Liquide inwestuje około 40 milionów euro, jest jedną z największych inwestycji firmy w tej części Europy.

Prace budowlane dla tej inwestycji rozpoczęły się w sierpniu 2021 roku i przebiegają zgodnie z planem - za ich realizację oraz za sam projekt jest odpowiedzialna spółka Air Liquide Engineering & Construction. Zakończyliśmy niemal wszystkie prace budowlane i konstrukcyjne. Obecnie największym wyzwaniem jest integracja nowego zakładu Air Liquide z już istniejącym. Planowane otwarcie nowej jednostki jest przewidziane na grudzień 2022 roku. 

Pełne zaangażowanie naszego zespołu pozwala na w pełni bezpieczną i profesjonalną realizację projektu w ramach jego pierwotnych założeń, pomimo wielu wyzwań ekonomicznych oraz związanych z pandemią Covid. Prace przebiegają z zachowaniem najwyższym standardów bezpieczeństwa - mamy za sobą 170 000 roboczogodzin bez jakiegokolwiek wypadku przy pracy czy też istotnych naruszeń zasad bezpieczeństwa.

“Przy utrzymaniu obecnego zaangażowania naszego całego zespołu projektowego realizujemy inwestycję w sposób bezpieczny, terminowy oraz utrzymując najwyższe standardy jakości. Kluczowa jest tu również doskonała współpraca z naszym wieloletnim partnerem KGHM. Zbudowane zaufanie i doskonałe porozumienie pomiędzy przedstawicielami obu stron pozwalają nam wspólnie reagować oraz szybko rozwiązywać wszystkie trudne sytuacje, które pojawiają się na naszej drodze. Nie mam wątpliwości, że dalsza współpraca w takim stylu doprowadzi do ukończenia projektu w dacie oczekiwanej przez naszego partnera” - powiedział Przemysław Świerkowicz, Dyrektor Projektu KGHM2.

Nowa inwestycja przyczyni się do zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu w Głogowie o ponad 1 200 ton tlenu na dzień, co spowoduje, że całkowita zdolność produkcyjna Air Liquide w tej lokalizacji zbliży się do 2 800 ton tlenu dziennie. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo prezentującego aktualny stan budowy jednostki.

Budowa jednostki rozdziału powietrza Air Liquide w Głogowie