Zanim możliwe stanie się formowanie szkła, surowce, głównie piasek i szkło z recyklingu, muszą być stopione w bardzo wysokich temperaturach (1400°C). W celu osiągnięcia wymaganej temperatury w piecach szklarskich, Air Liquide oferuje swoją technologią opalania paliwowo-tlenowego, gdzie powietrze atmosferyczne jest zastępowane tlenem. Dzięki tej technologii poprawia się wydajność topnienia, zmniejsza się emisja zanieczyszczeń do atmosfery i zwiększa oszczędności paliwa. Nasze rozwiązania umożliwiają szybkie zmiany temperatur topnienia, zapewniając elastyczność operacyjną oraz automatyczną regulację temperatury w szerokim zakresie dla różnych rozmiarów pieca szklarskiego.
Zanim gotowy produkt będzie mógł zostać opakowany i wprowadzony na rynek, konieczne jest usunięcie wad. Air Liquide dostarcza technologie opalania płomieniem gazowo-tlenowym lub tlenowo-wodorowym do polerowania powierzchni produktu i usuwania wad występujących w szkle.
Szkło typu float
Rozwiązanie firmy Air Liquide wytwarza atmosferę ochronną składającą się przeważnie z 15% wodoru i 85% azotu nad kąpielą cynową w procesie float.