Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Otwarcie nowego centrum badawczo-rozwojowego w USA

Innowacje są kluczowym czynnikiem wzrostu dla Air Liquide. W 2006 roku Grupa przeznaczyła ponad 170 milionów euro na innowacje, a każdego roku rejestruje prawie jeden patent dziennie. Około jedna trzecia dochodów Air Liquide pochodzi z technologii odkrytych w czasie ostatnich 10 lat. Główne linie rozwoju to bezpieczeństwo żywności, medycyna, ochrona środowiska i czysta energia.

Air Liquide otwarła nowe centrum badawczo-rozwojowe w USA. Jest ono zlokalizowane na 22-hektarowej działce w Newark w stanie Delaware, około 50 kilometrów na południe od Filadelfii. Jako ogniwo globalnej sieci badań i rozwoju, zespół centrum będzie opierał się na wielokulturowych umiejętnościach i naukowych talentach absolwentów najlepszych uczelni ze Stanów Zjednoczonych.

Zgromadzenie pracowników razem w jednym miejscu umożliwi współdziałanie wszystkich działów rozwoju zlokalizowanych na terenie USA, łącząc naukowców z Chicago Research Center, MEDAL z Newport (spółki opracowującej membrany do rozdziału i oczyszczania gazu), Air Liquide Advanced Technologies US (ALATUS) oraz SEPPIC (spółki działającej w branży chemikaliów specjalnych). Zadaniem centrum jest nadanie rozpędu działowi badawczo-rozwojowemu Grupy obecnemu na terenie 72 krajów, gdzie Air Liquide jest obecna. Zlokalizowanie na terenie dynamicznego, amerykańskiego rynku przyniesie wiele korzyści, a centrum wkrótce zatrudni 150 pracowników o 14 różnych narodowościach. Air Liquide zainwestowała w to centrum 35 milionów dolarów.

Według François Darchis, Członka Rady Wykonawczej Air Liquide: “To nowe centrum umożliwi nam przyspieszenie innowacji, odkrycie nowych technologii i otwarcie na nowe rynki dzięki wszechstronnym talentom naszych pracowników oraz stałej współpracy z naszymi klientami i instytutami badawczymi. Udoskonalamy nasze technologie aby ulepszyć nasze produkty, rozwijamy przełomowe innowacje w rokujących nadzieję dziedzinach takich jak energia wodorowa i gazy medyczne, mając na celu utrzymanie pozycji lidera w zakresie badań i rozwoju - jako czynnika wzrostu Air Liquide.”

________

W dziale badawczo-rozwojowym oraz zaawansowanych technologii Air Liquide pracuje prawie 1400 lpracowników o 25 różnych narodowościach, ulokowanych w 18 centrach w Europie, Ameryce Północnej i Japonii.

Dział badawczo-rozwojowy Grupy to międzynawowa sieć, która dzięki wysokiemu poziomowi wiedzy specjalistycznej generuje połowę patentów, jakie Air Liquide rejestruje każdego roku. W swych działaniach wspiera i uczestniczy w ponad 100 spółkach przemysłowych i ponad 100 ośrodkach współpracujących z uniwersytetami i instytutami badawczymi. Umiejętności oraz wiedzę specjalistyczną sekcja zaawansowanych technologii przekształca w supernowoczesne technologie stosowane w systemach kosmicznych, technice ekstremalnie niskich temperatur, przemyśle lotniczym, inżynierii gazów i energii wodorowej.