Informujemy, iż nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na stosowanie plików cookies wykorzystywanych na naszej stronie.
Informacja dotycząca zakładu zwiększonego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej Air Liquide Polska Sp. z o.o. Oddział w Puławach
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące zagadnień jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska, prosimy o kontakt:
Piotr Łuksza
tel.: +48 12 62 79 307
Prowadzącym Zakład Oddział w Puławach jest Zarząd Air Liquide Polska Sp. z o.o. w składzie zgodnym z KRS:
Oddział jest identyfikowany jako:
Kierującym Oddziałem jest Dyrektor Jednostki Produkcyjnej:
Adres zakładu:
Zakład podlega przepisom w zakresie przeciwdziałania awariom przemysłowym, Prowadzący Zakład dokonał zgłoszenia, o którym mowa w art. 250 ust. 1 POŚ, i przekazał program zapobiegania awariom do Komendy Powiatowej PSP w Puławach oraz Lubelskiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Zakład został zakwalifikowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie rodzajów i ilości znajdujących się w zakładzie substancji niebezpiecznych, decydujących o zaliczeniu zakładu do zakładu o zwiększonym lub dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej (Dz. U. 2016 r., poz. 138) do kategorii zakładu o zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej ze względu na ilość substancji niebezpiecznej zmagazynowanej w instalacji:
Tlen
Numer CAS (Chemical Abstract Service): 7782-44-7
Gazy utleniające Kategoria 1
Gazy pod ciśnieniem: Gaz skroplony schłodzony
H270 Może spowodować lub intensyfikować pożar; utleniacz.
H281 Zawiera schłodzony gaz; może spowodować oparzenia kriogeniczne lub obrażenia.
Karta charakterystyki substancji niebezpiecznej jest dostępna tutaj.
Air Liquide Polska Sp. z o.o. Oddział w Puławach prowadzi działalność w zakresie:
Proces technologiczny rozdziału powietrza jest procesem, w którym instalacja pracuje w sposób ciągły. Instalacja do produkcji gazów technicznych z powietrza wykorzystuje technologię destylacji kriogenicznej. Surowcem do produkcji jest powietrze atmosferyczne, które pobierane jest z otoczenia za pomocą dwóch istniejących czerpni. Jednostka rozdziału powietrza (ASU), w oparciu o niskotemperaturowy proces zachodzący w kolumnie destylacyjnej, rozdziela ciekłe powietrze na trzy jego główne komponenty: tlen, azot i argon. Produkty otrzymywane z jednostki rozdziału powietrza (w postaci gazowej) są przeznaczone na potrzeby wytwarzania nawozów sztucznych dla Grupy Azoty, Zakładów Azotowych Puławy S.A., głównego odbiorcy tlenu, azotu i argonu. Nadmiar (w postaci ciekłej) jest magazynowany na stokażu i dystrybuowany na zewnątrz do innych odbiorców.
Air Liquide Polska Sp. z o.o. posiada określony tryb postępowania w przypadku wystąpienia awarii opisany w procedurach i instrukcjach w zakresie:
Powyższy zakres zadań realizowany jest:
Podstawowym celem dla ograniczenia skutków awarii przemysłowej dla ludzi i środowiska jest ustalenie działań organizacyjnych, technicznych i porządkowych, które muszą być podjęte w czasie sytuacji awaryjnych, związanych z nadmierną emisją gazów technicznych do atmosfery.
Przedmiotowe działania realizowane są poprzez: