Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Nowy most łączący Francję i Niemcy

Naturalna granica pomiędzy Francją i Niemcami, rzeka Ren, rozdziela Alzację od Badenii-Wirtembergii. Znaczny ruch w obydwu kierunkach sprawia, że codziennie ponad 50 000 ludzi przemieszcza się z jednego brzegu rzeki na drugi. Właśnie dlatego wybudowano most dla pieszych, prawdziwe dzieło architektoniczne, pomiędzy miastem Huningue we Francji a Weil-am-Rhein w Niemczech.

Most ten posiada najdłuższe przęsło na świecie – o rozpiętości 230 metrów pomiędzy podporami - i składa się z metalowego pomostu o szerokości 5 metrów wznoszącego się na 25 metrów ponad rzeką. Stalowa konstrukcja mostu w kształcie asymetrycznego łuku symbolizuje związek pomiędzy oboma krajami. Cała konstrukcja metalowa waży 1 000 ton. Most zostanie oddany do użytku 31 grudnia 2006.

Wybudowany przez niemiecką firmę Max-Bögl, most ten został skonstruowany z zastosowaniem produktów i technologii Air Liquide Welding (poprzez jej niemiecką spółkę Oerlikon GmbH). Było to możliwe dzięki bliskiej współpracy pomiędzy Air Liquide Welding a zespołem Max-Bögl.

Jak stwierdził Jean-Claude Buono, Vice-Prezes Zarządu Grupy Air Liquide i Dyrektor Generalny Air Liquide Welding: “To dla Air Liquide Welding przyjemność, że mogliśmy wziąć udział w stworzeniu tej konstrukcji. Było to możliwe dzięki praktycznej wiedzy w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, jaką zdobyliśmy biorąc udział w budowie m.in. mostu na rzece Rion i Antirion w Grecji oraz Wiaduktu Millau we Francji".

Grupa Air Liquide Welding, zatrudniająca 3000 pracowników na świecie, zajmuje kluczową pozycję w rozwoju technologii spawalniczych. Posiada najszerszą na rynku ofertę urządzeń, produktów i usług, oferując marki takie jak Oerlikon, SAF FRO,… Dzięki Centrum Technicznemu dla Zastosowań Spawalniczych (Technical Center for Welding Applications – CTAS), największemu prywatnemu centrum badań w branży spawalniczej na świecie, Air Liquide Welding wdraża innowacje, stale ulepszając wydajność swoich klientów i zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników.