Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Nowa inwestycja w Rosji

Metalurgia jest jednym z głównych sektorów przemysłowych w Rosji o znaczącym wpływie na gospodarkę krajową. Branża ta będzie w dalszym ciągu znacząco rosła, kontynuując wysiłki modernizacyjne.

Grupa Air Liquide, światowy lider w dziedzinie gazów dla przemysłu, ochrony zdrowia i środowiska, z przyjemnością ogłasza podpisanie nowej długoterminowej umowy z Siewierstal, wiodącym producentem stali w Rosji. Air Liquide będzie dostarczać tlen, azot i argon do nowej huty stali Siewierstal położonej w Bałakowie w obwodzie saratowskim (Nadwołżański Okręg Federalny).

Air Liquide zainwestuje, wybuduje i będzie obsługiwać w Bałakowie nowoczesną jednostkę rozdziału powietrza o zdolności produkcyjnej ponad 300 ton dziennie tlenu, której rozruch ma nastąpić pod koniec 2012 roku. Zakład będzie także produkować ciekły tlen, ciekły azot i ciekły argon dla zaspokojenia potrzeb innych odbiorców przemysłowych w obwodzie saratowskim i samarskim.

Całkowita wartość inwestycji Air Liquide wyniesie 40 mln euro, łącznie dla zakładów produkcyjnych oraz łańcucha dostaw.

Pavel Ipatov, gubernator obwodu saratowskiego, stwierdził: "Z przyjemnością witamy Air Liquide w naszym obwodzie, firmę o długoterminowych planach strategicznego rozwoju w Rosji. Jestem przekonany, że nowy zakład w obwodzie saratowskim będzie wiarygodnym partnerem dla lokalnych przedsiębiorstw przemysłowych. Ponadto chciałbym podkreślić, że zakład ten jest budowany zgodnie z wymagającymi normami bezpieczeństwa, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. "

Alexander Grubman, Dyrektor Działu Rosyjskiej Stali Siewierstal, komentuje: "Budowa tej jednostki rozdziału powietrza jest drugim wspólnym projektem Siewierstal i Air Liquide. Podpisanie nowej umowy z Air Liquide jest ważnym krokiem w rozwoju naszego partnerstwa opartego na poszanowaniu interesów obu stron ".

Guy Salzgeber, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, Wiceprezes ds. Europy Północnej i Środkowej, oświadczył: "Jesteśmy zadowoleni z dalszego rozwoju naszej współpracy z Siewierstal, po sukcesie naszej spółki joint-venture w Czerepowcu. Ponadto, nowa jednostka umożliwi Air Liquide zaspokojenie potrzeb klientów przemysłowych w zakresie dostaw gazów ciekłych w Nadwołżańskim Okręgu Federalnym, wraz z już zapowiedzianymi inwestycjami w Jełabudze (Tatarstan) i Kstowie (Niżny Nowogród). Ten nowy kontrakt jest symbolem stałego wzrostu firmy w tym szybko rozwijającym się regionie. Rozwijające się gospodarki są jednym z czynników wzrostu Grupy Air Liquide.”