Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Niemcy: znaczący kontrakt z ThyssenKrupp Steel Europe

Grupa Air Liquide umocniła swoją pozycję w Niemczech poprzez podpisanie znaczącego kontraktu długoterminowego na dostawy do ThyssenKrupp Steel Europe AG w regionie Ren-Ruhra, jednym z największych i wiodących zagłębi przemysłowych w Europie.

Dostawy w ramach tej umowy obejmują 4 600 ton tlenu na dobę oraz azot i argon, które będą dostarczane do huty ThyssenKrupp, zlokalizowanej w klasterze Duisburg. Ten największy region produkcji stali w Europie zaopatruje zwłaszcza branżę motoryzacyjną w Niemczech.

Tlen, azot i argon znajdują wiele zastosowań w przemyśle metalurgicznym, od wzbogacania powietrza w wielkich piecach do tlenowych procesów stalowniczych. Stosowanie tych gazów przyczynia się do poprawy wydajności i efektywności energetycznej huty, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji do atmosfery.

Gazy będą dostarczane lokalną siecią rurociągów Air Liquide o długości 500 km, która już obsługuje klientów w branży metalurgicznej, chemicznej i petrochemicznej w regionie Ren-Ruhra. Rurociąg ten jest zasilany przez jednostki rozdziału powietrza Air Liquide, w tym największą niemiecką jednostkę produkującą tlen o wydajności 2400 ton na dobę, uruchomioną w 2012 roku.

Ciągłe dostawy gazu rurociągami to najbardziej wydajny i niezawodny sposób dostarczania gazów do dużych odbiorców przemysłowych. Długość sieci rurociągów Grupy Air Liquide na świecie wynosi ponad 9 000 km.

Dr Herbert Eichelkraut, Członek Zarządu ThyssenKrupp Steel Europe AG, powiedział: "Jako producent najwyższej jakości wyrobów płaskich ze stali węglowej, ThyssenKrupp Steel Europe spełnia wysokie wymagania swoich klientów. Nasze wysokie standardy jakości, jak również nasze duże zakłady produkcyjne to ogromne wyzwanie dla dostawcy gazów technicznych. Dlatego ThyssenKrupp Steel Europe wybrał Grupę Air Liquide i jej sieć produkcji jako jednego ze swoich partnerów strategicznych."

Guy Salzgeber, Wiceprezes ds. Europy Północnej i Środkowej, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide stwierdził: "Ten nowy kontrakt stanowi kolejny krok w naszej długotrwałej relacji w ramach współpracy z ThyssenKrupp, jednym z wiodących producentów stali w Europie. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani jako kluczowy dostawca w branży metalurgicznej i oczekujemy umocnienia współpracy z największym niemieckim producentem stali. Ten kamień milowy ilustruje naszą strategię wzrostu w zagłębiach przemysłowych oraz zdolność wykorzystania istniejących aktywów w celu zdobycia nowych rynków."