Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Niemcy: nowa inwestycja w wysokości 100 mln euro w Nadrenii Północnej-Westfalii

Grupa Air Liquide podpisała długoterminowy kontrakt na dostawę dużych ilości wodoru i tlenku węgla do Bayer MaterialScience. Aby sprostać potrzebom klienta, Air Liquide zainwestuje około 100 mln euro w jednostkę produkcji wodoru i tlenku węgla, która będzie zlokalizowana na terenie Dormagen Chempark, jednego z największych parków chemicznych w Europie, położonego w pobliżu Kolonii w Nadrenii Północnej-Westfalii.

To nowoczesna jednostka zostanie zaprojektowana i zbudowana na terenie zakładu klienta przez Dział Inżynierii i Budownictwa Air Liquide, a jej uruchomienie planowane jest na 2014 rok.

Gazy te będą stosowane w produkcji polimerów, które są potrzebne do wytwarzania poliuretanów, wykorzystywanych do produkcji wysokiej sprężystości siedzeń z pianki, trwałych kół elastomerowych, wysokiej wydajności klejów, itp. Bayer MaterialScience jest jedną z największych na świecie firm produkujących polimery. Grupa Bayer jest od wielu lat globalnym klientem Air Liquide, z umowami podpisanymi w 8 krajach.

Guy Salzgeber, Wiceprezes ds. Europy Północnej i Środkowej, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide powiedział: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowej długoterminowej umowy w Niemczech, podpisanej z Grupą Bayer. Ta wielka inwestycja to kolejny kamień milowy w długotrwałych relacjach biznesowych, które rozwinęły się pomiędzy naszymi firmami na całym świecie. Nowa jednostka produkcyjna daje nam możliwość umocnienia pozycji w tym dynamicznym zagłębiu przemysłowym, szczególnie w sektorze chemicznym i rafineryjnym. Niemcy to jeden z głównych partnerów Grupy w Europie, z blisko 300 milionami euro zainwestowanymi w nowe jednostki produkcyjne w ciągu ostatnich 3 lat."

Tony Van Osselaer, Członek Zarządu Bayer MaterialScience AG, Szef Operacji Przemysłowych oświadczył: "Inwestycja Air Liquide stanowi ważny fundament dla zabezpieczania surowców do naszej inwestycji - jednostki TDI w Dormagen. Jesteśmy zadowoleni z wyboru Air Liquide jako naszego partnera, wraz z jego nowoczesnymi technologiami."