Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
tlenowy system opalania HeatOx, opalanie paliwowo-tlenowe z rekuperacją, opalanie paliwowo-tlenowe, opalanie paliwowo-tlenowe z podgrzewanym tlenem, optymalizacja topienia szkła, optymalizacja wytopu szkła

Nexelia™ dla tlenowego systemu opalania HeatOx

Optymalizacja kosztów operacyjnych procesu topienia szkła.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tej branży, prosimy o kontakt:

Justyna Tomalska
tel.kom.: +48 606 754 573

Zapytanie

Wyzwania branży

Zużycie energii i emisja gazów stanowią obecnie główne przeszkody dla zrównoważonego rozwoju i wydajności w procesie produkcji szkła.

Nexelia™ dla tlenowego systemu opalania HeatOx to optymalny wybór, aby zoptymalizować koszty operacyjne procesu topienia szkła.

Nexelia™ dla tlenowego systemu opalania HeatOx

Powietrze jest powszechnie stosowane jako źródło tlenu do spalania w celu ogrzewania pieców przemysłowych. Opalanie paliwowo-tlenowe polega na wzbogacaniu powietrza czystym tlenem w celu poprawy ogólnej efektywności energetycznej procesu topienia szkła.

Nexelia™ dla tlenowego systemu opalania HeatOx to innowacyjna technologia, która polega na wstępnym podgrzaniu tlenu i gazu ziemnego w wysokiej temperaturze generowanej przez spaliny z procesu spalania. W porównaniu do opalania paliwowo-tlenowego bez wstępnego podgrzewania, obniża się dodatkowo zużycie paliwa i tlenu tak, że proces jest opłacalny dla wszystkich rodzajów szkła.

Rozwiązanie Nexelia™ dla tlenowego systemu opalania HeatOx  jest odpowiednie dla pieców do produkcji szkła opakowaniowego, technicznego oraz płaskiego.

Zalety i korzyści rozwiązania Nexelia™ dla tlenowego systemu opalania HeatOx:

  • dodatkowa oszczędność energii o 10%,
  • dodatkowe obniżenie emisji CO2 o 10%,
  • maksymalizacja procesu opalania paliwowo-tlenowego,
  • niższe nakłady inwestycyjne,
  • pełne wsparcie naszych ekspertów na każdym etapie, począwszy od audytu aktualnego procesu topienia szkła, poprzez wstępne i szczegółowe projekty nowego rozwiązania, aż po jego pełne wdrożenie, które obejmuje uruchomienie, monitorowanie i konserwację.

Urządzenia aplikacyjne

Air Liquide oferuje następujące urządzenia w celu zapewnienia optymalnego tlenowego systemu opalania HeatOx:

  • wymienniki ciepła,
  • opatentowane palniki,
  • panel kontrolno-regulacyjny.

Narzędzia modelowania

  • AIRLOG jest narzędziem do obliczania bilansu masowego i energetycznego 0D, które sprawdza, czy spalanie tlenowe jest opłacalne.
  • ATHENA 3D pozwala na pełny opis przepływów i transferu ciepła w komorze spalania oraz kąpieli szklanej w procesie spalania powietrznego, jak również w procesie spalania tlenowego. Pomaga to w dokonaniu właściwego wyboru, zwłaszcza podczas konwersji pieca szklarskiego do spalania tlenowego.