Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
Opalanie paliwowo-tlenowe

Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego dla metali

Nasze rozwiązanie pomagające zwiększyć wydajność i lepiej chronić środowisko.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tej branży, prosimy o kontakt:

Justyna Tomalska
tel.kom.: +48 606 754 573

Zapytanie

Wyzwania branży

Przemysł metalurgiczny stoi przed wyzwaniem zmniejszenia kosztów produkcji przy jednoczesnej poprawie jakości i wydajności produktów. Co więcej, producenci dążą do ciągłego zmniejszania wpływu swojej działalności na środowisko i przestrzegania surowych przepisów, a także do optymalizacji wykorzystania krytycznych zasobów (takich jak koks, ruda, złom metalowy i energia) poprzez maksymalizację efektywności.

Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego dla metali to idealne rozwiązanie, aby sprostać tym wyzwaniom i znacząco zoptymalizować procesy.

Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego dla metali

Nasza przełomowa technologia Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego dla metali wykorzystuje czysty tlen zamiast powietrza atmosferycznego, oferując poprawę transferu ciepła, oszczędność energii przy jednoczesnym zmniejszeniu objętości spalin.

Powietrze jest powszechnie stosowane jako źródło tlenu do ogrzewania pieców przemysłowych. Opalanie paliwowo-tlenowe polega na wzbogacaniu powietrza czystym tlenem w celu poprawy ogólnej efektywności energetycznej procesów produkcyjnych. Nasze nowe, opatentowane technologie opalania paliwowo-tlenowego, w oparciu o wiedzę specjalistyczną i doświadczenie naszych specjalistów, oprócz dostaw tlenu oferują optymalizację spalania, wraz z powiązanymi urządzeniami i usługami. 

Rozwiązanie Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego dla metali jest dedykowane dla produkcji stali, metali nieżelaznych oraz w odlewniach.

Zalety i korzyści rozwiązania Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego dla metali:

  • oszczędność energii,
  • niższa emisja zanieczyszczeń,
  • zwiększona wydajność pieca,
  • zmniejszanie wpływu na środowisko naturalne,
  • pełne wsparcie naszych ekspertów ds. hutnictwa i obróbki metali na każdym etapie, począwszy od audytu aktualnego procesu, poprzez wstępne i szczegółowe projekty nowego rozwiązania, aż po jego pełne wdrożenie, które obejmuje uruchomienie, monitorowanie i serwis.

Urządzenia aplikacyjne

Air Liquide oferuje następujące urządzenia w celu zapewnienia optymalnego opalania paliwowo-tlenowego:

  • COntrol,
  • opatentowane palniki,
  • panel kontrolno-regulacyjny.

Narzędzia modelowania

  • COMBULOG jest narzędziem do obliczania bilansu masowego i energetycznego 0D, które sprawdza, czy opalanie tlenowe jest opłacalne, dzięki wstępnym analizom wykonalności.