Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
opalanie paliwowo-tlenowe, poprawa transferu ciepła, optymalne warunki wytapiania szkła, optymalne warunki wytopu szkła, optymalizacja topienia szkła, optymalizacja wytopu szkła

Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego

Rozwiązanie problemów związanych z ochroną środowiska i rosnących kosztów paliwa oraz znacząca optymalizacja procesu topienia szkła.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tej branży, prosimy o kontakt:

Justyna Tomalska
tel.kom.: +48 606 754 573

Zapytanie

Wyzwania branży

Kwestie ochrony środowiska i rosnących kosztów paliwa to dwa istotne utrudnienia w każdym rozwijającym się sektorze szkła. 

Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego to idealne rozwiązanie, aby sprostać tym wyzwaniom i znacząco zoptymalizować proces topienia szkła.

Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego

Nasza przełomowa technologia Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego wykorzystuje czysty tlen zamiast powietrza atmosferycznego, oferując optymalne warunki topienia szkła poprzez poprawę transferu ciepła. 

Powietrze jest powszechnie stosowane jako źródło tlenu do spalania w przemysłowych piecach grzewczych. Opalanie paliwowo-tlenowe polega na wzbogacaniu powietrza czystym tlenem w celu poprawy ogólnej efektywności energetycznej procesu topienia szkła.

Nasze nowe, opatentowane technologie opalania paliwowo-tlenowego dla produkcji szkła, w oparciu o wiedzę specjalistyczną i doświadczenie naszych specjalistów, oprócz dostaw tlenu oferują optymalizację spalania, wraz z powiązanymi urządzeniami i usługami.

Rozwiązanie Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów szkła, w tym szkła termoizolacyjnego, włókien szklanych, szkła oświetleniowego oraz innego typu szkła technicznego i opakowaniowego.

Zalety i korzyści rozwiązania Nexelia™ dla opalania paliwowo-tlenowego:

  • oszczędność energii do 40%,
  • obniżenie emisji NOx do 90%,
  • zwiększona wydajność pieca,
  • pełne wsparcie naszych ekspertów na każdym etapie, począwszy od audytu aktualnego procesu topienia szkła, poprzez wstępne i szczegółowe projekty nowego rozwiązania, aż po jego pełne wdrożenie, które obejmuje uruchomienie, monitorowanie i konserwację.

Urządzenia aplikacyjne

Air Liquide oferuje następujące urządzenia w celu zapewnienia optymalnego opalania paliwowo-tlenowego:

  • opatentowane palniki,
  • panel kontrolno-regulacyjny.

Narzędzia modelowania

  • AIRLOG jest narzędziem do obliczania bilansu masowego i energetycznego 0D, które sprawdza, czy spalanie tlenowe jest opłacalne.
  • ATHENA 3D pozwala na pełny opis przepływów i transferu ciepła w komorze spalania oraz kąpieli szklanej w procesie spalania powietrznego, jak również w procesie spalania tlenowego. Pomaga to w dokonaniu właściwego wyboru, zwłaszcza podczas konwersji pieca szklarskiego do spalania tlenowego.