Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
obróbka końcowa szkła, obróbka szkła, polerowanie szkła, polerowanie ogniowe, wygładzanie krawędzi, poprawa blasku szkła, poprawa przejrzystości szkła, poprawa jasności szkła

Nexelia™ dla obróbki końcowej szkła

Przekształcenie wyrobów szklanych o zwykłym wyglądzie w prestiżowe produkty końcowe.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tej branży, prosimy o kontakt:

Justyna Tomalska
tel.kom.: +48 606 754 573

Zapytanie

Wyzwania branży

Szkło jest w pełni nadającym się do recyklingu i zrównoważonym materiałem stosowanym do produkcji opakowań i zastawy stołowej. Ze względu na wzrost liczby ludności i infrastruktury wzrasta popyt na szkło. Rosnące wyzwania związane z wydajnością stworzyły poważne przeszkody dla dalszego zrównoważonego rozwoju i produktywności tego popularnego materiału.

Jakość jest kolejnym kluczowym wyzwaniem. Po procesie formowania wyroby szklane często posiadają wady, takie jak ostre krawędzie, ślady po cięciu czy formach. Producenci poszukują zatem niezawodnego procesu, który usunie te wady i poprawi wydajność produkcji.

Nexelia™ dla obróbki końcowej szkła

Obróbka końcowa polega na powierzchniowym podtopieniu wyrobu szklanego w celu wyeliminowania wszelkich wad formowania i zwiększenia jego wartości. Obróbka końcowa znacznie podnosi również jakość poprzez zmniejszenie liczby wad i odrzutów, zwiększając tym samym szybkość produkcji. Opalanie paliwowo-tlenowe przyspiesza czas produkcji każdego wyrobu, zapewniając obniżenie zużycia paliwa nawet o 80%.

Nasza przełomowa technologia Nexelia™ dla obróbki końcowej szkła wykorzystuje czysty tlen zamiast powietrza atmosferycznego, oferując przekształcenie pojemników szklanych o zwykłym wyglądzie w prestiżowe produkty końcowe przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej wydajności, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Zalety i korzyści rozwiązania Nexelia™ dla obróbki końcowej szkła:

  • zwiększenie wartości artykułów szklanych: wyeliminowanie wad formowania, usunięcie śladów i ostrych krawędzi, dodanie blasku, przejrzystości, jasności,
  • oszczędność paliwa do 80%,
  • ograniczenie szkodliwych emisji,
  • obniżenie poziomu hałasu i spalin,
  • zwiększenie wydajności,
  • krótki czas polerowania,
  • pełne wsparcie naszych ekspertów na każdym etapie, począwszy od audytu aktualnego procesu topienia szkła, poprzez wstępne i szczegółowe projekty nowego rozwiązania, aż po jego pełne wdrożenie, które obejmuje uruchomienie, monitorowanie i konserwację.

Urządzenia aplikacyjne

Air Liquide oferuje następujące urządzenia w celu zapewnienia optymalnej obróbki końcowej szkła:

  • opatentowane palniki,
  • panel kontrolno-dozujący FLAMOXAL FIRE.