Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Najnowszy sukces osiągnięty wraz z rosyjskim producentem półprzewodników

Rosyjski rynek półprzewodników jest napędzany poprzez bardzo szybki wzrost sektora telekomunikacyjnego (+25 do 30% w 2006 roku), ale także poprzez rządowy plan stawiający jako priorytet dywersyfikację gospodarki. W lutym Rosja potwierdziła chęć umocnienia sektora high-tech i zwiększenia konkurencyjności swojej gospodarki poprzez inwestycyjne projekty prywatno-państwowe. Plan ten zostanie zrealizowany przed 2015 rokiem a łączna kwota inwestycji przekroczy 290 miliardów euro.

Mikron Sp. z o.o., największy producent półprzewodników w Rosji, rozpoczął działalność w lutym 2006 roku we współpracy technologicznej z liczącym się europejskim producentem półprzewodników. Spółka jest zlokalizowana w rosyjskiej „dolinie krzemowej” w Zelenogradzie w specjalnej strefie ekonomicznej znajdującej się 30 km na północny-wschód od Moskwy. Rozruch pierwszej linii produkcyjnej z zastosowaniem technologii 0,18 mikrona jest planowany na koniec 2007 roku.

Air Liquide podpisała już dwa kontakty ze spółką Mikron. Pierwsza umowa związana jest z długoterminowym kontraktem na dostawy gazów nośnych. Druga umowa zapewnia sprzedaż oprzyrządowania i instalacji „pod klucz” dostarczających specjalne gazy elektroniczne oraz innych materiałów.

Christophe Fontaine, Wiceprezes ds. Elektroniki Grupy Air Liquide stwierdził: “Jesteśmy dumni i zaszczyceni faktem, że Mikron wybrał nas. Ten projekt jest olbrzymią szansą dla Air Liquide aby podzielić się swoim doświadczeniem z naszym nowym partnerem oraz umiejscowić naszą Grupę na pozycji pierwszego dostawcy rozwiązań w zakresie gazów technicznych dla rosyjskiej branży półprzewodników. Ta nowa inwestycja jest kolejnym dowodem na naszą gotowość rozwoju Grupy na nowych rynkach, w szczególności w Rosji.”

Gennadij Ya. Krasnikov, Dyrektor Generalny Mikron Sp. z o.o., stwierdził: “Nasze wymagania w stosunku do oprzyrządowania nowej linii są wyjątkowe. System i rozwiązania technologiczne oferowane przez Air Liquide są dla nas optymalne.”

Mikron Sp. z o.o. jest główną spółką "SITRONICS Microelectronic Solutions". Zakres działań spółki Mikron, zlokalizowanej w Zelenogradzie, obejmuje każdy etap cyklu produkcyjnego zintegrowanych mikroukładów: projektowanie, produkcji kryształu, montaż i sprzedaż. Firma ta jest największym rosyjskim eksporterem mikroczipów.