Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Grupa Air Liquide otrzymała międzynarodową nagrodę w dziedzinie wzornictwa produktów za innowacyjną ofertę Qlixbi dla gazów sprężonych

Qlixbi, przełomowe rozwiązanie Air Liquide w zakresie gazów sprężonych, otrzymało nagrodę Red Dot Award 2020 w metakategorii "Innowacyjny produkt" w kategorii projektowania produktów. Ta prestiżowa międzynarodowa nagroda jest wyrazem uznania dla Qlixbi, za jego doskonałe osiągnięcia i wysoką jakość wzornictwa, dzięki czemu praca spawaczy jest znacznie uproszczona oraz staje się szybsza i bezpieczniejsza.

W 2020 r. projektanci i firmy z 60 krajów zgłosili ponad 6 500 produktów. W panelu składającym się z 36 jurorów zasiadało wielu najwybitniejszych i najbardziej wpływowych projektantów produktów na świecie, reprezentujących 19 krajów. Jury przetestowało wszystkie zgłoszenia, aby ocenić kryteria, wśród których znalazły się Stopień Innowacyjności, Funkcjonalności, Ergonomii, Trwałości oraz Treści Symboliczne i Emocjonalne. Rozwiązania takie jak Qlixbi, które odniosły sukces w metakategorii "Innowacyjne produkty", wyznaczają nowe standardy i tworzą podstawy dla fundamentalnych zmian w przemyśle.

Dzięki połączeniu innowacji mechanicznych i cyfrowych Qlixbi sprawia, że spawanie staje się łatwiejszym, szybszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem przyjaznym dla użytkownika. Produkt i jego usługi umożliwiają spawaczom i spawalniom optymalizację ich działań i zwiększenie wydajności.

Qlixbi powstał dzięki podejściu design thinking (metodzie twórczego rozwiązywania problemów), w którym uczestniczyło 700 klientów z różnych regionów geograficznych, Zespół Badań i Rozwoju z Kampusu Innowacji Air Liquide w Paryżu, a także linia biznesowa Industrial Merchant Air Liquide. Wielodyscyplinarny zespół projektowy Qlixbi wykorzystał własne szerokie doświadczenie, od technicznych obszarów związanych z gazami sprężonymi w butlach, po badania użytkowników, projektowanie User Experience UX (ang. doświadczenie użytkownika) i Internet of Things IoT (ang. Internet rzeczy). Stałe uwzględnianie opinii klientów w całym procesie projektowania było kluczowym czynnikiem sukcesu, zapewniającym spełnienie przez produkt ich potrzeb.

Matthieu Giard, Wiceprezes i Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, nadzorujący działalność linii biznesowej Industrial Merchant, powiedział: “Aby stworzyć Qlixbi, powróciliśmy do naszego procesu innowacji produktów przemysłowych. Skupiając się na kliencie, myślenie projektowe pozwoliło nam zmaksymalizować doświadczenie użytkownika, dzięki globalnej ofercie łączącej produkt i usługi cyfrowe. To nowe podejście wytycza nam drogę na przyszłość".

O Qlixbi

Wprowadzone na rynek w 2019 roku Qlixbi to przełomowe rozwiązanie w zakresie gazów sprężonych, obejmujące nową generację butli gazowych oraz pakiet rozwiązań cyfrowych, które rewolucjonizują doświadczenia klientów w dziedzinie spawania. Do jego głównych zalet należy zaliczyć:

  • prostotę i szybkość działania dzięki rewolucyjnemu złączu, które trzykrotnie szybciej, bez dodatkowych narzędzi, za pomocą kliknięcia łączy stanowisko spawalnicze z butlą gazową, a nowy, ergonomiczny okrągły kształt kołpaka umożliwia bezpieczniejsze i łatwiejsze manewrowanie butlą;
  • ciągłość dostaw dzięki wskaźnikowi rezerwy na butli połączonemu z systemem IoT, który zdalnie pokazuje niski poziom gazu i automatycznie uzupełnia zapasy zgodnie z wzorcem użytkownika;
  • cyfrową aplikację, która umożliwia wymianę plików zadań i statusów, a także śledzenie informacji, wspierając lepszą współpracę w spawalniach.