Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Grupa Air Liquide podpisała znaczącą umowę z Grupą Yankuang, dużą firmą energetyczną w Chinach

Zespół Air Liquide Engineering & Construction podpisał niedawno znaczący kontrakt w wysokości około 100 milionów euro na projekt i budowę trzech jednostek rozdziału powietrza dla Grupy Yankuang, jednej z największych firm energetycznych i chemicznych w Chinach.

Zespół Air Liquide Engineering & Construction zaprojektuje i wybuduje trzy nowe jednostki rozdziału powietrza dla Grupy Yankuang, każda o zdolności produkcyjnej 3,2 tony tlenu dziennie, wytwarzające także azot do produkcji substancji chemicznych na bazie metanolu szeroko stosowanych w energetyce w celu zwiększenia efektywności spalania węglowodorów. Stanowiąc element głównego programu modernizacji technologii w Yankuang, dwie jednostki zostaną wybudowane w Rongxin w Mongolii Wewnętrznej, a trzecia jednostka w Yulin w prowincji Shaanxi w Chinach.

Te nowe jednostki zostaną zbudowane przy zastosowaniu najnowszych innowacyjnych technologii i najlepszych standardów Air Liquide, zapewniających bezpieczną, optymalną i niezawodną pracę urządzeń. Wszystkie trzy jednostki zostaną uruchomione w drugiej połowie 2019 roku.

Założona w 1966 roku, Grupa Yankuang jest notowana pośród 500 topowych firm w Chinach. Zespół Air Liquide Engineering & Construction posiada długoterminową współpracę z Grupą Yankuang - od 2003 roku dostarczył dwie jednostki rozdziału powietrza, które obecnie są w pełni operacyjne.

François Venet, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide nadzorujący zespół Engineering & Construction powiedział: "Z przyjemnością kontynuujemy współpracę z Grupą Yankuang i wspieramy ich rozwój biznesowy. To kluczowe wydarzenie ilustruje naszą wiedzę i doświadczenie w szczególności w zakresie technologii produkcji tlenu, oferując rozwiązania charakteryzujące się najwyższymi standardami bezpieczeństwa i niskim zużyciem energii."