Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Grupa Air Liquide podpisała nową długoterminową umowę na dostawy wodoru do rafinerii Tabangao należącej do Pilipinas Shell

wodór, produkcja wodoru

Air Liquide Philippines i Pilipinas Shell podpisały długoterminową umowę na dostawy wodoru do rafinerii Tabangao w Batangas na Filipinach. Nowe przedsięwzięcie zapewni rafinerii Tabangao ciągłe dostawy wodoru do potrzeb przetwórczych.

Air Liquide zainwestuje 30 milionów euro w budowę nowoczesnej jednostki produkcji wodoru, która powstanie na terenie rafinerii Tabangao w Batangas. Zakład ten, będący własnością i obsługiwany przez Air Liquide, zostanie wyposażony w jednostkę odzyskiwania CO2, która ograniczy bezpośredni poziom emisji dwutlenku węgla poprzez wychwytywanie i skroplenie CO2 dla innych zastosowań. Ten nowy projekt na dużą skalę jest zgodny z celami klimatycznymi Air Liquide i zobowiązaniem do wspierania kluczowych klientów i partnerów strategicznych oferując bardziej zrównoważone rozwiązania.

Francois Abrial, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide nadzorujący region Azji i Pacyfiku, powiedział: „Ta umowa na dostawy gazu odzwierciedla długoterminowe partnerstwo i wzajemne zaufanie między Air Liquide i Shell. Jesteśmy przekonani, że możemy tworzyć wartość dla naszych kluczowych klientów na Filipinach i zapewniać doskonałą wydajność, która uwzględnia zarówno interesy biznesowe, jak i zrównoważony rozwój środowiska.”