Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Grupa Air Liquide podpisała długoterminową umowę z PEMEX na dostawy wodoru do rafinerii Tula w Meksyku

Air Liquide podpisał niedawno nową długoterminową umowę z Pemex Transformación Industrial, spółką należącą do państwowej firmy naftowo-gazowej Petróleos Mexicanos (PEMEX), na dostawy wodoru do rafinerii PEMEX znajdującej się w Tula de Allende, w stanie Hidalgo w centralnym Meksyku. Przejęcie i optymalizacja istniejącej jednostki produkcji wodoru PEMEX, stanowiące inwestycję w wysokości 50 milionów euro, umocnią pozycję Air Liquide w centralnym Meksyku.

Zgodnie z umową długoterminową, Air Liquide Mexico przejmie, zmodernizuje i będzie obsługiwać istniejącą jednostkę produkcyjną wodoru klienta (SMR – parowy reforming metanu) i będzie dostarczać 90 000 Nm3/h wodoru do rafinerii PEMEX. Przejęcie SMR podlega warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniu meksykańskiego organu antymonopolowego.

Rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku, gdy zmodernizowany SMR zapewni bezpieczne i niezawodne dostawy wodoru do PEMEX, aby umożliwić produkcję czystszych paliw w rafinerii Tula. Wodór jest stosowany w procesie rafinacji ropy naftowej do wytwarzania czystszych paliw transportowych.

Michael J. Graff, Wiceprezes i Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, powiedział: „Doceniamy zaufanie, jakim obdażył nas PEMEX, wskazując Air Liquide jako preferowanego dostawcę wodoru na potrzeby rafinerii Tula. Ta długoterminowa umowa z firmą PEMEX obrazuje światowej klasy możliwości i zaangażowanie Air Liquide w dostarczanie bezpiecznych, niezawodnych i innowacyjnych technologii oraz zapewnienie jeszcze większej wartości dla zaspokajania potrzeb klientów na całym świecie. Z przyjemnością rozszerzamy naszą współpracę z firmą PEMEX i umacniamy naszą obecność w Meksyku i w całym regionie”.