Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
Gazy techniczne - wodór

Wodór

Air Liquide oferuje szybkie i sprawne dostawy wodoru w Polsce, aby zaspokoić potrzeby swoich Klientów

H2
Wodór
Numer CAS: 1333-74-1
Numer UN1049 (sprężony); UN1966 (skroplony)

wodór, energia wodorowa, ogniwa wodorowe
Kierunek: wodór

PDF - 4.59 MB

Wodór jest wykorzystywany do odsiarczania produktów petrochemicznych (paliw), w procesach hydrokrakingu i hydroreformingu. Jest również stosowany do tworzenia atmosfery redukującej w różnych procesach obróbki cieplnej. W przemyśle szklarskim wodór jest wykorzystywany do formowania szkła płaskiego i naczyniowego oraz do obróbki szkła (polerowanie powierzchni).

Wodór jest źródłem energii dla bezemisyjnych ogniw paliwowych.

Wodór jest stosowany jako gaz nośny w chromatografii gazowej oraz w wielu zastosowaniach analitycznych.

Właściwości gazów

Do Państwa dyspozycji oddajemy Encyklopedię Gazów Grupy Air Liquide, dostępną w języku angielskim i francuskim, która umożliwia szybki dostęp do podstawowych parametrów fizyko-chemicznych cząsteczek (tlen, azot, wodór, itd.) w stanie skupienia stałym, ciekłym i gazowym. Encyklopedia prezentuje również zgodność materiałową różnych gazów i opisuje ich główne zastosowania przemysłowe. 

Usługi

Jeżeli chcą Państwo zwiększyć wydajność, uprościć zarządzanie dostawami gazu i poprawić rentowność procesu lub zakładu produkcyjnego, jednocześnie spełniając wyższe standardy bezpieczeństwa w celu dostosowania się do przepisów oraz wymogów ochrony środowiska - Air Liquide posiada pełny zakres usług dostosowanych do Państwa potrzeb.

Materiały informacyjne