Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
Gazy techniczne - tlen

Tlen

Air Liquide oferuje szybkie i sprawne dostawy tlenu w Polsce, aby zaspokoić potrzeby swoich Klientów

O2
Tlen
Numer CAS: 7782-44-7
Numer UN1072 (sprężony); UN1073 (skroplony)

Tlen jest istotnym gazem stosowanym w wielu gałęziach przemysłu. U naszych dużych odbiorców przemysłowych (z branży hutniczej, chemicznej, rafineryjnej i innych) ogromne ilości tlenu technicznego są stosowane w celu intensyfikacji szeregu procesów przemysłowych. Duże ilości tlenu stosuje się w produkcji wyrobów metalowych, w procesach tj.: topienie, cięcie i spawanie.

Tlen zwiększa wydajność szeregu procesów, dzięki obniżeniu zużycia paliwa i zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla.

Tlen zwiększa także wydajność i elastyczność oczyszczalni ścieków.

Tlen jest stosowany w mieszankach kalibracyjnych dla przemysłu petrochemicznego, w monitoringu środowiska, w higienie przemysłowej oraz analizatorach śladowych zanieczyszczeń.

Właściwości gazów

Do Państwa dyspozycji oddajemy Encyklopedię Gazów Grupy Air Liquide, dostępną w języku angielskim i francuskim, która umożliwia szybki dostęp do podstawowych parametrów fizyko-chemicznych cząsteczek (tlen, azot, wodór, itd.) w stanie skupienia stałym, ciekłym i gazowym. Encyklopedia prezentuje również zgodność materiałową różnych gazów i opisuje ich główne zastosowania przemysłowe. 

Usługi

Jeżeli chcą Państwo zwiększyć wydajność, uprościć zarządzanie dostawami gazu i poprawić rentowność procesu lub zakładu produkcyjnego, jednocześnie spełniając wyższe standardy bezpieczeństwa w celu dostosowania się do przepisów oraz wymogów ochrony środowiska - Air Liquide posiada pełny zakres usług dostosowanych do Państwa potrzeb.

Materiały informacyjne