Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
Gazy techniczne - dwutlenek węgla

Dwutlenek węgla

Air Liquide oferuje szybkie i sprawne dostawy dwutlenku węgla w Polsce, aby zaspokoić potrzeby swoich Klientów

CO2
Dwutlenek węgla
Numer CAS: 124-38-9
Numer UN1013 (gaz); UN2187 (schłodzony, skroplony); UN1845 (suchy lód)

Dwutlenek węgla jest powszechnie stosowany w produkcji wyrobów metalowych jako gaz osłonowy do spawania półautomatycznego. Emitowany do atmosfery w procesach chemicznych i rafineryjnych, może być wychwytywany i oczyszczany, a następnie wykorzystany w wielu branżach. W przemyśle spożywczym dwutlenek węgla stosuje się do chłodzenia i mrożenia żywności, pakowania w atmosferze ochronnej, karbonizacji napojów, sterowania temperaturą oraz do transportu w temperaturze kontrolowanej.

Dwutlenek węgla stosuje się do uzdatniania wody i oczyszczania ścieków: regulacji pH, neutralizacji procesu i strumieni ścieków.

W laboratoriach czysty dwutlenek węgla i mieszanki stosuje się do analiz przemysłowych i szpitalnych oraz kontroli jakości.

Suchy lód (stała forma dwutlenku węgla) jest wykorzystywany jako chłodziwo, może być stosowany jako czynnik kriogeniczny do przechowywania próbek biologicznych w niskich temperaturach oraz jako czynnik roboczy w gaśnicach śniegowych i instalacjach gaśniczych (gaz niepalny).

Właściwości gazów

Do Państwa dyspozycji oddajemy Encyklopedię Gazów Grupy Air Liquide, dostępną w języku angielskim i francuskim, która umożliwia szybki dostęp do podstawowych parametrów fizyko-chemicznych cząsteczek (tlen, azot, wodór, itd.) w stanie skupienia stałym, ciekłym i gazowym. Encyklopedia prezentuje również zgodność materiałową różnych gazów i opisuje ich główne zastosowania przemysłowe. 

Usługi

Jeżeli chcą Państwo zwiększyć wydajność, uprościć zarządzanie dostawami gazu i poprawić rentowność procesu lub zakładu produkcyjnego, jednocześnie spełniając wyższe standardy bezpieczeństwa w celu dostosowania się do przepisów oraz wymogów ochrony środowiska - Air Liquide posiada pełny zakres usług dostosowanych do Państwa potrzeb.

Materiały informacyjne