Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Działania Air Liquide w zakresie wodoru w Korei Południowej nabierają tempa wraz z szybkim wzrostem popytu

wodór, energia wodorowa, ogniwa wodorowe, czysty transport, transport niskoemisyjny

Dzięki ambitnej strategii i silnemu wsparciu politycznemu, realizowanemu poprzez plan "Hydrogen Economy Roadmap", Korea Południowa jest liderem w rozwoju niskoemisyjnej gospodarki wodorowej i czystej mobilności. Bazując na istniejącym zapotrzebowaniu przemysłowym i dzięki opanowaniu całego łańcucha wartości wodoru, Air Liquide aktywnie przyczynia się do szybkiego rozwoju niskoemisyjnej produkcji wodoru w kraju, współpracując z lokalnymi podmiotami przemysłowymi i instytucjonalnymi. Dzięki solidnej infrastrukturze przemysłowej w kraju, Grupa Air Liquide jest zaangażowana w rozwój swojej obecności w większości regionów.

Rząd zamierza uczynić Koreę Południową wiodącym graczem w obszarze mobilności wodorowej. Aby wesprzeć ambicje tego kraju, Air Liquide wykazuje gotowość zainwestowania w cały łańcuch dostaw wodoru, od produkcji do magazynowania, jak również w dystrybucję i rozwój zastosowań dla użytkowników końcowych.

W górnej części łańcucha dostaw Air Liquide umacnia swoją pozycję eksperta w dziedzinie technologii wodorowych dla przemysłu i czystej mobilności, uruchamiając wiele projektów we współpracy z największymi firmami przemysłowymi. Grupa podpisała niedawno umowę z firmą SK E&S, globalnym dostawcą czystej energii i rozwiązań, na dostawę największego na świecie zakładu skraplania wodoru o zdolności produkcyjnej wynoszącej 90 ton ciekłego wodoru dziennie, aby zaspokoić potrzeby rynku mobilności. Air Liquide i LOTTE Chemical podpisały również Protokół Ustaleń w sprawie współinwestowania w nowe centra dystrybucji wodoru wysokociśnieniowego i stacje tankowania wodoru. Air Liquide podpisała również Protokół Ustaleń z miastem Yeosu i prowincją Jeollanam-do w celu zbadania innych projektów inwestycyjnych, takich jak budowa zakładu skraplania wodoru. Po potwierdzeniu projekty te pozwolą Air Liquide zwiększyć swoją obecność w sektorze wodoru w Korei Południowej, gdzie Grupa posiada i obsługuje już cztery duże zakłady produkcyjne.

W dolnej części łańcucha dostaw Air Liquide, jako jeden z liderów na rynku mobilności wodorowej, wykorzystuje swoją infrastrukturę przemysłową do wdrażania rozwiązań, współpracując z operatorami logistycznymi i gminami oraz zwiększając swoją aktywność w różnych regionach. Grupa projektuje stacje od ponad 20 lat i do tej pory uruchomiła łącznie 8 stacji tankowania wodoru w Korei Południowej, a wkrótce zostaną uruchomione kolejne. W ubiegłym roku liczba pojazdów elektrycznych napędzanych ogniwami paliwowymi w Korei Południowej wzrosła ponad dwukrotnie, osiągając poziom 15 200 sztuk. Air Liquide Korea przyczynia się również do rozwoju ekosystemu wodorowego poprzez udział w dwóch koreańskich konsorcjach ds. mobilności wodorowej, HyNet i KOHYGEN, zajmujących się odpowiednio uruchamianiem stacji tankowania wodoru dla lekkich pojazdów użytkowych i ciężkich samochodów ciężarowych. Air Liquide jest jedyną firmą z branży gazów technicznych uczestniczącą w obu konsorcjach.

Matthieu Giard, Członek Komitetu Wykonawczego nadzorujący działalność w zakresie wodoru i linii biznesowej Industrial Merchant, powiedział: "Łagodzenie zmian klimatycznych i transformacja energetyczna są w centrum strategii Air Liquide. Strategia Grupy w Korei Południowej obrazuje nasze ambicje, aby stać się liderem w zakresie dostaw niskoemisyjnego wodoru dla przemysłu i na rynku mobilności, w szczególności jako czempion w skraplaniu wodoru i doświadczeniu operacyjnym. Korea Południowa jest jednym z najbardziej aktywnych krajów na świecie w zakresie działań związanych z wodorem, za czym stoją silne ambicje narodowe. Air Liquide z dumą wspiera mobilizację kraju w kierunku społeczeństwa niskoemisyjnego."