Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Duża inwestycja w USA: Air Liquide rozszerza swoją współpracę z OCI NV w Beaumont w Teksasie

Grupa Air Liquide ogłosiła dzisiaj, że została wybrana przez Natgasoline LLC, spółkę należącą do OCI NV, jako dostawca tlenu do nowoczesnego zakładu produkcji metanolu w Beaumont w Teksasie. Air Liquide zainwestuje około 90 mln euro (ponad 120 mln USD) w tym szybko rozwijającym się obszarze przemysłu chemicznego.

Grupa Air Liquide podpisała nową długoterminową umową na dostawę 2400 ton tlenu dziennie do Natgasoline. Aby sprostać rosnącym potrzebom OCI w zakresie produkcji substancji chemicznych otrzymywanych z gazu ziemnego, Air Liquide wybuduje nowoczesną, energooszczędną jednostkę rozdziału powietrza (ASU), produkującą tlen, azot i argon. Jednostka ta, która zostanie połączona z rozległą siecią rurociągów Air Liquide wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej w Teksasie i Luizjanie, zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2016 roku, zapewniając wysoką niezawodność dostaw.

Nowy zakład produkcji metanolu Natgasoline LLC będzie produkować ok. 5000 ton metanolu dziennie i będzie największym zakładem produkcji metanolu w USA pod względem zdolności produkcyjnych. Produkcja metanolu na tak dużą skalę wymaga zastosowania dużych ilości czystego tlenu.

Grupa Air Liquide, w ramach swojej linii biznesowej Inżynieria i Budownictwo, podpisała również kontrakt z OCI na dostawę technologii procesowej Lurgi MegaMethanol® do zakładu Natgasoline. Technologia MegaMethanol®, przekształcająca gaz ziemny w metanol, jest częścią portfela technologicznego Lurgi, spółki należącej do Air Liquide.

Dostawy tlenu, wraz z technologią przekształcania gazu ziemnego w metanol, zapewnią klientowi wiodące rozwiązanie przemysłowe o zwiększonej wartości do produkcji metanolu na wielką skalę.

Michael J. Graff, Starszy Wiceprezes ds. Ameryki Północnej i Południowej, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide powiedział: "Nasze ostatnie umowy z OCI obrazują kompleksowe możliwości Air Liquide, jako globalnego dostawcy technologii i gazów technicznych. Z przyjemnością rozszerzamy współpracę z OCI, tworząc wartość poprzez oferowanie bezpiecznych, niezawodnych i wysokiej jakości rozwiązań."