Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Dalszy rozwój w Polsce: nowy kontrakt z Grupą LOTOS

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu przez Air Liquide Polska i Grupę LOTOS S.A. kontraktu na budowę instalacji produkcji gazów technicznych. Jednostka ta zostanie wybudowana w należącej do Grupy Lotos rafinerii w Gdańsku i zostanie oddana do eksploatacji pod koniec 2009 roku.

Grupa LOTOS S.A. to koncern naftowy zajmujący się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz dystrybucją produktów naftowych. Spółki Grupy Kapitałowej Grupy LOTOS S.A. dostarczają na rynek produkty takie jak: benzyna bezołowiowa, oleje napędowe, oleje opałowe, paliwo lotnicze, oleje silnikowe oraz przemysłowe, asfalty i gazy.

Terry Humphrey, Prezes Zarządu Air Liquide Polska, stwierdził: “Z przyjemnością realizujemy nowy kontrakt z Grupą LOTOS S.A., która jest dla Grupy Air Liquide kluczowym partnerem w Polsce. Jesteśmy przekonani że nasza technologia pozwoli na zwiększenie konkurencyjności produkcji Grupy LOTOS przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz pozwoli na umocnienie naszej pozycji rynkowej w Północnej Polsce”.