Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Dalsze inwestycje w Singapurze

Prognozuje się, że produkcja w Singapurze będzie wzrastać, szczególnie w przemyśle naftowym, petrochemicznym i chemicznym. Stąd też Grupa Air Liquide dokonuje dalszych inwestycji na kluczowych rynkach Azji Południowo-Wschodniej, poprzez swoją spółkę Singapore Oxygen Air Liquide Pte Lte (SOXAL).

SOXAL przejęła właśnie wszystkie akcje Island Pipeline Gases Pte Ltd (IPG), spółki joint venture z Air Products Singapore. W ten sposób, IPG stała się spółką w pełni kontrolowaną przez SOXAL. To przejęcie umożliwi Soxal przyspieszenie dalszych inwestycji w wysokości około 20 milionów euro w rozległą sieć rurociągów z tlenem i azotem na należącej do Singapuru wyspie Jurong i jej Parku Przemysłowym.

Obecna całkowita wydajność instalacji spółki SOXAL wynosi 10 000 ton gazów na dobę, co umiejscawia ją na pozycji lidera w zakresie gazów technicznych w Singapurze. Przejęcie IPG jest ostatnią z serii inwestycji w infrastrukturę wyspy Jurong oraz Parku Przemysłowego Jurong, co – wraz z inwestycją w budowę sieci rurociągów – zwiększy znacząco możliwości dostaw gazów technicznych w tej lokalizacji. Inwestycje te, obejmujące także budowę światowej klasy jednostki produkującej wodór, obrazują silny rozwój prognozowany dla wyspy Jurong oraz Parku Przemysłowego Jurong oraz dowodzą zaangażowania spółki SOXAL we wsparcie swoich klientów w tym sektorze.

Jean-Pierre Duprieu, Starszy Wiceprezes ds. Rynków Azji i Pacyfiku oraz członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide, stwierdził: “To przejęcie umocniło nasze plany w zakresie długoterminowych inwestycji w Singapurze. W kontekście obecnej sytuacji ekonomicznej, Air Liquide koncentruje się na realizacji swojego programu ALMA w zakresie projektów zwiększających wydajność, a także na inwestycjach na szybko rozwijających się rynkach, zgodnie z długofalową wizją Grupy.”