Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Dalsze inwestycje w Chinach: Air Liquide ogłasza podpisanie długoterminowego kontraktu z wiodącym producentem miedzi Shandong Fangyuan

Air Liquide ogłasza podpisanie długoterminowego kontraktu z Shandong Fangyuan, wiodącą prywatną hutą miedzi w Chinach i jednym z największych producentów miedzi na świecie. Zgodnie z warunkami umowy Air Liquide zainwestuje około 60 mln euro w nowoczesną jednostkę rozdziału powietrza, o zdolności produkcyjnej 2000 ton tlenu dziennie, której uruchomienie planowane jest na drugą połowę 2017 roku.

Nowa jednostka zostanie wybudowana przez zespół Air Liquide Engineering and Construction w Dongying w prowincji Shandong, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, które zapewniają oszczędność energii, jak również optymalną niezawodność i bezpieczeństwo. Jednostka będzie mieć swój wkład w zwiększenie przez Shandong Fangyuan zdolności produkcyjnej wytopu  z  400 000 ton do 700 000 ton rocznie w 2017 roku.

Dostarczany tlen zwiększy wydajność huty przy jednoczesnym obniżeniu całkowitej emisji CO2 oraz kosztów utrzymania. Air Liquide udzieli również wsparcia przy optymalizacji technologii wtrysku tlenu w Shandong Fangyuan. Wtrysk tlenu jest strategiczną technologią dla przemysłu metali nieżelaznych, w której Air Liquide posiada ponad 20-lat doświadczenia i referencje przemysłowe.

François Venet, Wiceprezes ds. Azji-Pacyfiku i członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide powiedział: "Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez Shandong Fangyuan do realizacji tego projektu. Dzięki tej współpracy Air Liquide i Shandong Fangyuan wdrożą najlepsze dostępne technologie tlenowe do modelu długoterminowego, łączącego efektywność ekonomiczną i przyczyniającego się do obniżenia wpływu na środowisko. Inwestycja ta oznacza także kolejny krok w rozwoju Air Liquide w Chinach."

Pan Cui, Prezes Shandong Fangyuan dodał: "W Shandong Fangyuan stosujemy własny zintegrowany proces do pozyskiwania miedzi, złota i srebra na całym świecie. Dzięki doświadczeniu Air Liquide w zakresie gazów technicznych, możemy obecnie w pełni wykorzystać naszą technologię wtrysku tlenu i osiągnąć pozycję jednej z najnowocześniejszych hut na świecie."

Uroczystość podpisania umowy odbyła się w Tuluzie we Francji podczas Francusko-Chińskiego Szczytu Gospodarczego, w obecności Premierów Francji i Chin.