Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte
tunel kriogeniczny

CRYO TUNNEL-CFP

Opatentowana, unikalna technologia dla produktów delikatnych i wrażliwych

CRYO TUNNEL-CFP to urządzenie szeroko stosowane do mrożenia produktów delikatnych, podatnych na odkształcenia lub lepkich. Unikalna taśma poliestrowa jest nasączana ciekłym azotem, który w ciągu kilku sekund mrozi cienką warstwę produktu będącego w kontakcie z taśmą. Równolegle produkt jest spryskiwany od góry ciekłym azotem, który błyskawicznie mrozi jego górną powierzchnię.

Urządzenie to zostało zaprojektowane specjalnie do współpracy z tunelami mechanicznymi. Może być także stosowane do mrożenia bardzo cienkich produktów.

Jakość

CRYO TUNNEL-CFP zachowuje jakość produktów:

  • produkty nie zlepiają się między sobą i nie przywierają do przenośnika taśmowego,
  • zostaje idealnie zachowany pierwotny kształt produktów,
  • unikalna budowa przenośnika taśmowego pozostawia gładki spód produktu, w przeciwieństwie do standardowych taśm, które na spodzie mrożonych produktów zostawiają wyraźne ślady po metalowym przenośniku.

CRYO TUNNEL-CFP umożliwia także:

  • poszerzenie gamy oferowanych produktów,
  • uproszczenie procesów (plasterkowanie, pokrywanie sosem).

Parametry procesu

  • CRYO TUNNEL-CFP może podnieść wydajność tradycyjnej instalacji nawet o 50%
  • przy wydajności od 0,5 do 2,5 tony produktu gotowego na godzinę, zużycie ciekłego azotu kształtuje się na wyjątkowo niskim poziomie 0,5 kg na kilogram gotowego produktu

Prostota i łatwość instalacji

CRYO TUNNEL-CFP jest urządzeniem łatwym do instalacji. Jest rozwiązaniem kompaktowym i wymaga niewielkiej powierzchni do zabudowy. Poliestrowy pas i konstrukcja w całości wykonana ze stali nierdzewnej gwarantują trwałość i prostą konserwację. System pionowo podnoszącej się pokrywy sprawia, że czyszczenie jest bardzo łatwe i szybkie.