Przejdź do treści

Przemysł farmaceutyczny i biotechnologia

Otwarte

Brazylia: dalsze inwestycje w wysokości 70 milionów euro

Brazylia jest wiodącą gospodarką Ameryki Południowej, charakteryzującą się solidnym wzrostem i rozszerzającą się obecnością na rynkach światowych, z wysokim wzrostem w sektorze energii, produkcji i opieki zdrowotnej. Grupa Air Liquide jest obecna w Brazylii od ponad 65 lat i stale zwiększa swoje inwestycje w tym kraju.

Air Liquide Brazylia ostatnio podpisała dwa kontrakty z największych firmami w regionie: rozlewnią Coca-Cola FEMSA oraz Suzano Papel e Celulose, inwestując prawie 90 milionów USD (70 mln euro) na rozwój tych dwóch projektów.

Air Liquide i FEMSA podpisały długoterminową umowę na dostawy dwutlenku węgla, azotu i suchego sprężonego powietrza, jak i energii elektrycznej, pary wodnej i wody lodowej dla swojej nowej rozlewni w Itabirito, mieście położonym około 400 km na północ od Rio de Janeiro.

FEMSA jest największą rozlewnią produktów Coca-Coli na świecie i największym producentem napojów w Ameryce Łacińskiej. Air Liquide, długoterminowy partner FEMSA, obsługuje już rozlewnie w brazylijskim mieście Jundiai oraz w innych krajach Ameryki Południowej, w tym Argentyny, Kolumbii i Wenezueli.

Dwutlenek węgla produkowany w nowej fabryce Air Liquide w Itabirito pomoże również rozwijać rynek przemysłowy w południowej Brazylii.

Air Liquide Brazylia podpisała również długoterminową umowę na dostawy 160 ton sprężonego tlenu dziennie do firmy Suzano Papel e Celulose, zlokalizowanej w Imperatriz w stanie Maranhao w północnej Brazylii. Suzano jest liderem na rynku papierniczym w Ameryce Łacińskiej.

Umowa z Suzano obejmuje nową jednostkę rozdziału powietrza, która zostanie uruchomiona pod koniec 2013 roku. Jednostka ta będzie produkować również ciekły tlen, azot i argon dla potrzeb zlokalizowanych w regionie górnictwa, hutnictwa żelaza i stali, jak i służby zdrowia. Umowa ta oznacza rozszerzenie działalności Air Liquide w północnej Brazylii.

Michael Graff, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide i Wiceprezes ds. Ameryki Północnej i Południowej, stwierdził: "Air Liquide z dumą zaspokaja rosnące potrzeby dużych firm, takich jak FEMSA i Suzano, pomagając osiągnąć zrównoważony wzrost gospodarczy w tym szybko rozwijającym się regionie świata. Rynki wschodzące są czynnikiem przyspieszającym wzrost Grupy Air Liquide."