Przejdź do treści
Transport w temperaturze kontrolowanej, refrigerated transport, refrigerated transportation, transport of refrigerated food, transport of frozen food, transport of chilled food

Transport w temperaturze kontrolowanej

Jeśli zajmują się Państwo przetwarzaniem artykułów spożywczych; są specjalistą w dostawie do domu, organizują catering lub transport produktów mrożonych lub potrzebują transportować produkty żywnościowe schłodzone lub zamrożone bez przerywania łańcucha chłodniczego - rozwiązania Air Liquide są właśnie dla Państwa.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tej branży, prosimy o kontakt:

Katarzyna Bigos  
tel.kom.: +48 698 688 527

Zapytanie

Air Liquide opracowało rozwiązania dostosowane do różnego rodzaju transportu, z zastosowaniem właściwości chłodzących ciekłego CO2 i suchego lodu.

Od producenta do klienta poprzez złożone trasy logistyczne - nasze rozwiązania umożliwiają zabezpieczenie produktów w ustalonej temperaturze przy zachowaniu ich jakości i świeżości oraz w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Działania klienta

Dystrybucja produktów żywnościowych

  • W pojemnikach izotermicznych

Zastosowanie kontenerów izotermicznych z rozwiązaniami Carbofresh stanowi odpowiedź na wymagania klienta odnośnie elastyczności logistycznej przy zaopatrywaniu sklepów w schłodzone lub zamrożone produkty, które wymagają przechowywania w ustalonej temperaturze, aż do ich złożenia na półkach sklepowych.

  • W paczkach

W wyniku współpracy Air Liquide z producentem opakowań izotermicznych powstały wydajne opakowania, które w połączeniu z naszą technologią Carbofresh stanowią odpowiedź na potrzeby klientów w zakresie cateringu, e-businessu i dostaw do domu oraz wysyłających schłodzone lub zamrożone produkty w różnych ilościach.

Transport próbek

Jeśli istnieje konieczność przesyłania próbek produktów żywnościowych na całym świecie, Air Liquide oferuje usługę obejmującą pakowanie w ALIGAL™ 2 (suchym lodzie), transport i śledzenie przesyłek. Rozwiązanie to umożliwia utrzymanie łańcucha chłodniczego.

Catering instytucjonalny

  • Kuchnie centralne 

Bezpieczeństwo artykułów spożywczych i jakość to priorytety dla producentów posiłków, które są następnie transportowane do szpitali, szkół, zakładów penitencjarnych itp. W wyniku współpracy Air Liquide z producentem wózków izotermicznych powstały wózki z rozwiązaniem Carbofresh, które zapewnia zachowanie łańcucha chłodniczego podczas transportu i przechowywania żywności.

  • Catering lotniczy, kolejowy 

Jeśli należy zachować łańcuch chłodniczy od kuchni do miejsca wydania posiłku, Air Liquide proponuje ALIGAL™ 2 (suchy lód) - praktyczne rozwiązanie dostosowane do Państwa potrzeb. Nasz zespół pozostaje do dyspozycji w zakresie doradztwa odnośnie najlepszego rozwiązania dostosowanego do profilu Państwa działalności.

Rozwiązania Air Liquide

Carbofresh 

Air Liquide oferuje szeroką gamę procesów do lokalnej produkcji suchego lodu w różnych formach. Procesy te zapewniają wtryskiwanie zoptymalizowanej ilość ciekłego CO2 do wózków izotermicznych zawierających produkty spożywcze, co gwarantuje:

  • idealne zachowanie łańcucha chłodniczego aż do klienta końcowego, 
  • elastyczność logistyczną dzięki niezależnemu źródłu chłodu, które umożliwia dostawy w dowolnym czasie w pojazdach nie będących chłodniami, 
  • oszczędności dzięki optymalizacji ilości suchego lodu. 

ALIGAL™ 2 (suchy lód)

Air Liquide oferuje Państwu dostawę suchego lodu w różnych formach: bloków, plastrów, granulatu.

Więcej...

Urządzenia